Kavak'a Hizmet Eden Başkanlar Buluştu

Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, ilçenin son elli yılına hizmetleri ile damga vuran Belediye Başkanlarını bir araya getirdi.

Yerel 24.01.2023, 11:14 24.01.2023, 12:15
Kavak'a Hizmet Eden Başkanlar Buluştu

Samsun - Kavak İlçesi son yıllarda her alanda hızla büyümesi ve  kalkınması dolayısıyla gözleri üstüne çeviriyor. Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, yaptığı sürpriz bir program ile Kavak’ın son 50 yılına hizmetleri ile damga vuran Başkanları ile “Vefa“ buluşmasında bir araya geldi.

Kavak Belediye Başkanı Sarıcaoğlu'nun ev sahıpliğinde gerçekleşen toplantıya, Kavak’ta 1973-1980 yılları arasında Belediye Başkanlığı yapan Ahmet Altan, 1980-1984 döneminde görev yapan İsmail Öztürk, 1994-1999 yılları arasında Başkanlık yapan Abdullah Özal,1999-2014 döneminde görev yapan Şerif Ün katılırken 1960-1973 yıllarında Başkanlık yapan Bahri Rendeci ise sağlık sorunları nedeniyle katılamayarak mesaj gönderdi.

Başkan Sarıcaoğlu toplantıda yaptığı açılış konuşmasında şunları söyledi: “Kavak’a emeği geçen başkanlarımızla birlikte olduk. Bizim için çok önemli bir günü yaşıyoruz. Rahmetli olan başkanlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Hasta olan başkanlarımıza acil şifalar diliyorum. İlçemizin bugünlere ulaşmasında başkanlarımızın büyük gayret ve çabaları var. Her biri kendi dönemlerinde imkanları ölçüsünde bu ilçe için hizmet etmiş insanlar. Rabbim hepsinden razı olsun. Başkanlarımızın ilçemize emekleri çok. Kendilerini gerçekten çok seviyoruz. Bizim gönlümüzde eski yeni ayrımı yok. Bizim gönlümüzde vefa var “.

Tirit Evinde yapılan buluşmaya Kavaklı olan Samsun’un İlkadım ilçe Belediye Başkanı Necattin Demirtaş’ta katıldı. Toplantıda ilçede çeşitli dönemlerde görevde bulunan Belediye Başkanları ile sohbet ederek hal hatırlarını soran Başkan Sarıcaoğlu, Kavak için yaptığı çalışma ve projeler hakkında eski başkanları yaptığı sunum ile bilgilendirerek görüş ve önerilerini aldı.

İlçe tarihine kendi dönemlerinde çalışmaları ile damgalarını vuran Başkanların geçmişte yaşadıkları acı-tatlı anılarını anlattıkları sıcak ve duygu yüklü bir ortamda geçen toplantı ardından konuşan Sarıcaoğlu, bu birliktelikleri bundan sonrada devam ettireceklerini söyledi. Sarıcaoğlu, “ İlçemizin bugünlere gelmesinde emeği bulunan ve geçmiş dönemlerde oldukça zor koşullarda hizmet veren değerli başkanlarımız ile bir araya gelerek kendilerine hem teşekkür ettik hem de çalışmalarımız hakkında değerli görüşlerine başvurduk. Değerli büyüklerimizle buluşmalarımızı bundan sonra da sürdüreceğiz. Her vefa toplantımızda bir ve beraberiz diyebiliyorsak yapamayacağımız, aşamayacağımız sorun yoktur" dedi.


İbrahim Sarıcaoğlu Kimdir?

Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu kim olduğu hususunda kendisini şu şekilde anlatıyor:1969 Yılının Şubat ayında Kavak’ın Akbelen mahallesinde dünyaya geldim. İlkokulu, Ortaokulu ve Liseyi memleketim Kavak’ta okudum. Ayrıca Sağlık Yüksek Okulu ve İşletme okudum. 1988 ile 1993 yıllında Kavak Merkez Sağlık Ocağında görev yaptım. 1993 ile 2013 yılları arasında Havza Devlet Hastanesinde Hastane Müdürü olarak görev yaptım. Havza İlçe Sağlık Müdürlüğünde Araştırmacı olarak görev yaptığım sırada AK Parti’den Kavak İlçe Belediye Başkanlığına aday oldum. Hemşehrilerimin de desteği ile 30 Mart 2014 Yerel Seçimlerinde Kavak Belediye Başkanı oldum ve halen bu kutsal görevi yürütmekteyim. Evliyim, 3 kız ve 1 erkek çocuk babasıyım. 

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)