Alexa


Kavak'a Doğalgaz Geldi

Kavak’ı doğalgaz ile buluşturacak çalışmalarda sona gelindi. SAMGAZ tarafından Kavak’ı doğalgaza kavuşturmak amacıyla başlatılan çalışmaların Kavak'a gelmesi heyecan uyandırdı.

Yerel 23.03.2019, 16:52 23.03.2019, 21:28
Kavak'a Doğalgaz Geldi

Cumhur İttifakı adayı ve Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, “ Halkımız bu kış evlerinde doğalgazı kullanmaya başlayacaklar” dedi.

SAMGAZ tarafından Kavak’ı doğalgaza kavuşturmak amacıyla başlatılan çalışmaların Organize Sanayi Bölgesine ulaşması kentte heyecanı artırdı. Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, “Halkımız bu kış evlerinde doğalgazı kullanmaya başlayacaklar” dedi.

Kavak'a Doğalgaz Geldi

Doğalgazı Kavak’a ulaştırmak amacıyla SAMGAZ tarafından başlatılan kazı ve hat döşeme çalışmalarında sona gelindi. Üç ayrı ekip tarafından sürdürülen çalışmalarda doğalgaz boru hattı Kavak Organize Sanayi Bölgesine ulaştı.

Yetkililer, doğalgazı ilçeye taşıyacak boru hattının ana hatta bağlanması için kısa bir mesafe kaldığını onunda önümüzdeki günlerde tamamlanacağı söyledi. Yaz aylarında  ilçe içinde gazı evlere taşıyacak hat çalışmalarına başlanacağı bilgisi verildi.

Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu yaptığı açıklamada, “Doğalgaz 2014’de göreve geldiğimizde Kavak’a verdiğimiz ilk ve en önemli bir sözümüzdü. Birçokları tarafından hayal gibi görünen bir projeyi, çalışmalarımızın yanı sıra Bakanlarımız ve Milletvekillerimiz de büyük destek ve katkılarıyla gerçekleşti. Bundan dolayı çok mutluyuz” dedi.

YÜZLERCE GENCİMİZ İŞ BULACAK

Başkan Sarıcaoğlu, gazın ilk etapta Kavak OSB’de faaliyet gösteren sanayi işletmelerine verileceğini ardından da ilçe içinde yapılacak çalışmalarla konutlara ulaştırılacağını kaydetti. Doğalgaz ile birlikte Kavak’ta sanayi yatırımlarının daha artacağını ifade eden Sarıcaoğlu, şöyle konuştu.

2.Etap OSB için gerekli çalışmalara başladık

“Girişimcilerimize yönelik son beş yılda yaptığımız tanıtımlar ve sağladığımız destekler ile Organize Sanayii Bölgemizde tam doluluk yakaladık. Bugün yüzlerce gencimiz bu tesislerde çalışıyor. Şimdi Doğalgazında ilçemize gelmesi ve sanayicimizin istifadesine sunulması Kavak’a olan ilgiyi daha artıracaktır. İlçemizi bir sanayi şehri yapma hedefimiz doğrultusunda vakit kaybetmeden 2.Etap OSB için gerekli çalışmalara başladık. Karadeniz’i Anadolu’ya açan karayolu üzerinde olması, limana ve Havaalanına yakın olması ilçemizi girişimciler açısından cazip kılıyor. Şimdi tüm bu avantajlarımıza ucuz enerji de eklenince onlarca yeni fabrika kurulacak ve yüzlerce insanımız istihdama kavuşacaktır”

Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P