Kavak’tan Elazığ’a Yardım Eli

Kavak Belediyesi’nin öncülüğünde depremzedelere destek amacıyla toplanan yardım malzemeleri deprem mağdurlarına gönderilmek üzere Kavak'tan yola çıktı.

Yerel 02.02.2020, 14:53 06.02.2020, 01:47
Kavak’tan Elazığ’a Yardım Eli

Kavak Belediyesi tarafından deprem bölgesine gönderilmek üzere hayırsever ilçe halkının katkılarıyla toplanan battaniye, çocuk bezi, kuru gıda ve ısıtıcı gibi temel ihtiyaç malzemelerinden oluşan TIR yola çıktı.

Elazığ’da 24 Ocak tarihinde yaşanan deprem sonrası harekete geçen Kavak Belediyesi, vatandaşların desteği ile hazırladığı 1 TIR dolusu yardım malzemesini yola çıkardı.

Kavak Belediyesi, tarafından ilçe genelinde yapılan anonslar ile vatandaşlardan toplanan battaniye ve kuru gıda gibi temel ihtiyaç malzemelerinden oluşan yardımlar deprem bölgesinde mağdur vatandaşlara iletilmek üzere hazırlanan TIR ile yola çıkarıldı. Yapılan yardım hakkında açıklamada bulunan Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, “Elazığ ve Malatya’da yaşanan depremin ardından bizlerde oradaki yaralara merhem olmak amacıyla ilçemizde yardım kampanyası başlattık. Ve kısa sürede hemşehrilerimiz dayanışmanın ve kardeşliğin en güzel örneğini sergileyerek imkânlarını seferber etmişlerdir. Kendilerine bu anlamlı yardım ve destekleri için çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)