KAVSİYAD olarak gençlerin yanındayız!

Kavak Sanayici İş İnsanları Yöneticileri ve Akademisyenleri Derneği (KAVSİYAD) üyeleri, yapılan genel kurulun ardından tanışma ve dayanışma kahvaltısında bir araya geldi.

Yerel 16.10.2022, 16:33 16.10.2022, 17:07
KAVSİYAD olarak gençlerin yanındayız!

Samsun’da bir süre önce faaliyetlerine başlayan Kavak Sanayici İş İnsanları Yöneticileri ve Akademisyenleri Derneği (KAVSİYAD) üyeleri, yapılan genel kurulun ardından tanışma ve dayanışma kahvaltısında bir araya geldi.

Geçtiğimiz günlerde 1. olağan genel kurulunu yapan Kavak Sanayici İş İnsanları Yöneticileri ve Akademisyenleri Derneği’nce, tanışma ve dayanışma kahvaltısı düzenlendi. Kahvaltının ardından konuşan Kavak Sanayici İş İnsanları Yöneticileri ve Akademisyenleri Derneği Başkanı Serdar Yerişkin, “Burada bulunan Kavak gönüllüleri gönüllerimizi, yüreklerimizi, umutlarımızı ve hayallerimizi gerçekleştirmek için bir aradayız. KAVSİYAD Kavaklı hemşehrilerimizin değerleriyle kökleriyle buluşmaya, tüm engellemelere ragmen umut olmaya devam edecektir. Buradayız çünkü söyleyecek sözümüz var’’ dedi.

KAVSİYAD’ın kurulduğu günden bugüne kendini yenileyerek geliştiğini belirten Başkan Yerişkin, ‘’Özü itibarıyla bizler birlik ve beraberlik ruhunu oluşturmak için, küçük şahsi hesapların sermayesi olmadan, Allah rızası için memleketine hizmet eden dağılmayan birer demir yumruk olacağız” dedi.

kavaklılar - kavsiyad

55 ÖĞRENCİYE BURS

Başkan Yerişkin, ‘’KAVSİYAD olarak ilçemizde ihtiyaç sahibi olan öğrencilerimize sahip çıkmaya gayret edeceğiz. Bu yıl aldığımız başvuruları değerlendirerek başarılı olan ihtiyaç sahibi 55 öğrencimize burs imkanı sağlıyoruz. Geleceğimiz olan çocuklarımıza sahip çıkmak bizim boynumuzun borcurudur” dedi.

BAŞARILI SPORCULARA ÖDÜL

Kahvaltıda Avrupa ve Dünya Şampiyonalarında başarı elde eden Kavaklı Milli sporculara ödül verildi. Başkan Yerişkin, ‘’Hiç bir başarılı gencimizin resimlere malzeme yapılıp unutulmasına sahipsiz bırakılmasına razı değiliz. Bu gençler bizlerin geleceği gururu ve onurudur. Bu gençlerimizi başarı yolunda desteklemek tüm vatansever insanlarımızın görevidir. Biz KAVSİYAD olarak gençlerin yanındayız ve yanında olmaya devam edeceğiz’’ dedi.

Milli sporcular Arslan Demir (Taekwondo Avrupa Şampiyonu), Tarık Altıngöz (Taekwondo Avrupa İkincisi), Esma Demir ( Bilek Güreşi Dünya Üçüncüsü), Yunus Erçin (Kickboks Avrupa Şampiyonu), Emirhan Kısa (Okçuluk Dünya Üçüncüsü), Abdullah Aslım’a (Okçuluk Dünya Üçüncüsü) ödül verildi. Kahvaltıya davet edilen aynı zamanda Taekwondo Milli Takım Antrenörü Ümit Al ve Kavak Gençlik Spor Kulübü Antrenörü Nazım Demirci’ye de teşekkür plaketi verildi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)