Alexa

Kaymakam Günlü’den, Şehit Ailelerine ve Gazilere hüzünlü veda

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Manisa Şubesi Turgutlu İrtibat bürosunda, İrtibat sorumlusu Gazi Üsteğmen Turgut Gürkaş ile beraberinde bulunan Şehit ailelerine ve Gazilere veda ederek helallik istedi.

Kaymakam Günlü’den, Şehit Ailelerine ve Gazilere hüzünlü veda

Görev süresinin dolaması sebebiyle geçtiğimiz günlerde Antalya’nın Manavgat İlçesi Kaymakamlığına atanan, Turgutlu İlçe Kaymakamı Nazmi Günlü, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Manisa Şubesi Turgutlu İrtibat bürosunda, İrtibat sorumlusu Gazi Üsteğmen Turgut Gürkaş ile beraberinde bulunan Şehit ailelerine ve Gazilere veda ederek helallik istedi.

 GÜRKAŞ; “KALBİNİ KAZANDINIZ KALBİMİZ SİZİNLE OLDU”

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Manisa Şubesi Turgutlu İrtibat bürosu İrtibat sorumlusu Gazi Üsteğmen Turgut Gürkaş, Kaymakam Günlüye hitaben tüm Şehit Aileleri ve Gaziler adına yaptığı konuşmasında; Turgutlu da görev yaptığınız süre içersinde tüm şehit ailelerinin ve gazilerin en içten duygularıyla birlikte, buraya geldiniz görev yaparken, bizim Şehit Ailelerimiz ve Gazilerimizin sevgisini, saygısını, dostluğunu, ağabeyliğini, kardeşliğini ve her şeyden önce kalbini kazandınız. Kalbimiz sizinle oldu.

Görev sürenizi bitirdiniz gidiyorsunuz ama giderken,  bu saymış olduğum meziyetlerin yanında Şehit Ailelerinin ve Gazilerin kalplerini de götürüyorsunuz. Manavgat’a gittiğiniz zaman biz her zaman sizin, siz her zaman bizim yanımızdasınız. Siz görev yaptığınız süre içerisinde Turgutlu’ya özellikle bizlere her şeyden önce devlet adamlığının ne olduğunu öğrettiniz. Giderken kalbimizi de götürüyorsunuz. O yüzden Sayın Kaymakamım Nasıl siz bizlere kalbinizi bıraktınız, bizlerde sizlere kalbimizi veriyoruz. Bugüne kadar bizlere verdiğiniz değerli katkılarınızdan ve hizmetlerinizden dolayı, Derneğimiz, Şahsım, tüm Şehit Ailelerimiz ve Gazilerimiz adına teşekkür ediyorum. Yeni görevinizde başarılar diliyorum.”Dedi.

 

 GÜNLÜ; “ŞEHİT AİLELERİNİ VE GAZİLERİMİZİ ÇOK SEVİYORUZ”

Gürkaş’ın konuşması sonrası, tüm Şehit aileleri ve Gazilere hitaben konuşma yapan Kaymakam Günlü yaptığı konuşmasında; “Şehit ailelerine, Gazilerimize kişi olarak ta, vatandaş olarak ta, sade birey olarak ta, ayrıca devlet görevi üzerimizde olduğu için biz ne yapsak azdır. Bu uğur da bir şeyler yapıldıysa, yapılabildiyse bunlar zaten bizim görevimizdi. Biz bu görevimizi yapmakla mükellefiz. Eğer bu görevin yapılmasında bir şeyler ulaştırılabildiyse, bazı sıkıntılara çözüm bulabildiysek, görevimizi yerine getirebildiysek bunlarda sizlerin katkısı çok. Dernek olarak siz bize yardımcı oldunuz. Biz size hiç yardımcı olamadık. Bizim zaten görevimizdi onu yapmak durumundaydık. Siz bizim görevimizi yapmamıza yardımcı oldunuz.

Onun için ben size teşekkür ediyorum.  Biz Şehit Ailelerini ve Gazilerimizi çok seviyoruz, sevdikte sevmeye de devam edeceğiz. Çünkü onu bize hissettirdiler. Mutlaka çok eksiğimiz olmuştur, çok hatamız olmuştur, yanlışlık olmuştur, böyle bir şey olduysa af ola, Hakkınızı helal edin. Sizlerin memlekette de hakkı çok, bizde de hakkı çok onun için helallik istiyoruz sizden. Çok teşekkür ediyorum. Hep iyi vesilelerle geleceğiz, gideceğiz inşallah. Bizim de olduğumuz yerde sizinde bir kardeşiniz, oğlunuz, ağabeyiniz, nasıl görüyorsanız orada bir dostunuz olduğunu lütfen unutmayın. İnşallah her vesileyle de nerdeysek oraya hepinizi bekliyorum.”Şeklinde konuştu. 

Ardından, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Manisa Şubesi Turgutlu İrtibat bürosu İrtibat sorumlusu Gazi Üsteğmen Turgut Gürkaş, tüm Şehit Aileleri ve Gaziler adına, üzerinde Turgutlu Şehitleri ve Gazilerin isimlerinin yer aldığı plaket ile çeşitli hediyeleri Kaymakam Günlü’ye takdim etti.

Veda ziyaretini tamamlayan Kaymakam Günlü, Şehit Aileleri ve Gazilerle hatıra fotoğrafı çektirmeyi ihmal etmedi.

Foto-Haber: Ahmet İLTER/

Güncelleme Tarihi: 10 Temmuz 2015, 22:58
YORUM EKLE