Kemaliye’ye yapılan 24 milyon TL’lik yatırımın son aşamasında

Alaşehir’in Kemaliye Mahallesinde 100 bin metrekarelik kilit parke taş döşeme işinde de sona yaklaştı.

Yerel 27.10.2022, 14:33
Kemaliye’ye yapılan 24 milyon TL’lik yatırımın son aşamasında

MASKİ Genel Müdürlüğü, 154 Mahalle Projesi kapsamında 41 kilometrelik altyapı dönüşümünü tamamladığı Alaşehir’in Kemaliye Mahallesinde 100 bin metrekarelik kilit parke taş döşeme işinde de sona yaklaştı. Kemaliye’ye yapılan 24 milyon TL’lik yatırımın son aşamasında mahallenin içinden geçen yolda da 2,5 kilometrelik sıcak asfalt serme işine başlandı.

Köyden ve belde durumundan mahalleye dönüşen yerleşim yerlerini altıyla üstüyle yenileyen Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, Alaşehir’in Kemaliye Mahallesinde önemli bir projenin daha sonuna yaklaştı. Yatırım ve İnşaat Dairesi Başkanlığı bünyesinde yürütülen proje kapsamında mahallede ilk olarak 21 kilometre kanalizasyon hattı, 20 kilometre de içme suyu hattı döşendi. Altyapı çalışmalarının ardından başlanan 100 bin metrekarelik kilit parke taş döşeme işinde de artık sona gelindi.

2,5 KM’lik sıcak asfalt atılıyor

Kemaliye Mahallesinin yaptığı yatırımlarla çehresini değiştiren MASKİ, mahallenin içinden geçen ve yoğun araç trafiğinin yaşandığı yolda 2,5 kilometrelik sıcak asfalt serme işine de başladı. MASKİ, farkını hisseden Kemaliye’de toplamda 24 milyon TL’lik bir yatırıma hayat verilmiş olacak. 

“Cengiz Başkanımızı Allah başımızdan eksik etmesin”

Mahalle Muhtarı Mehmet Alakent, “Cengiz Başkanımızı Allah başımızdan eksik etmesin. Kemaliye Mahallesi olarak Başkanımız sayesinde 50 yıl sonra tekrar hayata döndük diyebiliriz. Eskiden altyapı sıkıntımız vardı. Şimdi her şey güllük gülistanlık oldu. Mahallemiz her şeyiyle çok güzel bir yapıya kavuştu” dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)