Korhan Türk Kimdir, Nerelidir?

Korhan Türk, ticaret, siyaset ve sivil toplum kuruluşlarında başarı grafiği yüksek birisi olarak merak ediliyor.

Yerel 02.06.2022, 16:09 02.06.2022, 18:38
Korhan Türk Kimdir, Nerelidir?

Ticaret, siyaset ve sivil toplum kuruluşlarında başarılı bir grafiğe sahip olan Korhan Türk kimdir merak ediliyor. Bir çok alanda kendisini ispatlayan Korhan Türk Türkiye’de kurulan ilk özel istihdam bürosunun kurucusudur.

Korhan Türk Kimdir?

1985 yılında Mersin’de dünyaya geleh Korhan Türk, ortaokul yıllarında Ülkü Ocakları ile tanıştı. Üniversite eğitimini Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde tamamlayan Türk, Anadolu Üniversitesi Siyaset Bilimi eğitimi aldı. Korhan Türk, ODTÜ’den 19 ayrı kişisel gelişim ve ticari eğitim programını bitirdi ve ayrıca KOSGEB’in 3 ayrı ticari eğitimini tamamlayarak birkaç farklı projede çalışmalar yürüttü.

Korhan Türk, iş yaşamına adım attıktan sonra başta Catering, Güvenlik ve Temizlik hizmetleri olmak üzere, ihale uzmanı olarak danışmanlık, siyasi tanıtım ve kişisel PR çalışması, metin yazarlığı, siyasi koçluk ve danışmanlık yaparak çeşitli alanlarda faaliyet gösteren işletmeler açtı ve resmi kurumlarla yürütülen yüzden fazla ticari çalışmayı tamamladı. Ayrıca, Türkiye’de kurulan ilk özel istihdam bürosunun kurucusudur.

Türk, Ülkü Ocakları Eğitim Kültür Vakfı Merkez Denetim Kurulu Üyesi, Alparslan Türkeş Vakfı Merkez Denetim Kurulu Başkanı, KAPI Derneği Yönetim Kurulu Üyesi, Türk Demokrasi Vakfı AB Projesi Bölge Koordinatörü olarak sivil toplum kuruşlarında çeşitli görevler aldı.

2015-2017 yılları arasında Ankara Altındağ İlçe Başkan Yardımcısı olarak görev alan Türk, Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezi ve Ankara İl Başkanlığı organizasyonunda birçok faaliyet yürüttü. 2014-2018 yılları arasında 3 ayrı seçim ve referandum sürecinde Ankara Seçim İletişim Merkezi Bölge Sorumlusu olarak görev yapan Korhan Türk, 24 Haziran 2018 genel seçimleri için Milliyetçi Hareket Partisi’ne Ankara Milletvekili adayı olmak üzere başvuruda bulundu.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)