Kula Belediye Başkanı Tosun'dan 10 Kasım Atatürk’ü Anma Mesajı

Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 83. yıldönümü sebebiyle bir mesaj yayımladı.

Yerel 09.11.2021, 21:27
Kula Belediye Başkanı Tosun'dan 10 Kasım Atatürk’ü Anma Mesajı

Kula Belediyesi Hüseyin Tosun, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Mesajında Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 83. yıldönümü dolayısıyla Mustafa Kemal Atatürk’ü ve tüm şehitlerimizi andı.

Başkan Tosun, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 83. yıldönümü dolayısıyla yayımladığı mesajında şunları söyledi:

“Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu, büyük devlet adamı Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ü sonsuzluğa uğurladığımız günün 83. yıldönümünde onu bir kez daha özlemle, saygıyla, sevgiyle ve rahmetle anıyoruz. Üzerinden geçen 83 yıla rağmen Atatürk, Türk halkının aklında fikirleriyle, duruşuyla, kişiliğiyle, dünya görüşüyle silinmez bir iz bırakmıştır. 10 Kasım, bir yas günü olarak akıllarda kalmamalı Atatürk’ün bu fikir, düşünce ve ilkelerini hatırlatma, gelecek nesillerde devamını sağlamanın günüdür. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurtuluşunda ve muasır devletler seviyesine ulaşmasında silah arkadaşları ile birlikte korkusuzca mücadele ederek bizlere bıraktığı bu aziz vatanın değerini bilmeli sahip çıkmalıyız. Türk toplumu olarak birlik ve beraberliğimize leke düşürmek isteyenlere fırsat vermemeli barış içinde yurdumuzda yaşamasını bilmeliyiz. Bu duygu ve düşüncelerle Mustafa Kemal Atatürk’ü ve tüm şehitlerimizi bir kez daha rahmetle ve sevgiyle anıyorum, ruhları şad olsun”

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)