Kula Belediyesi’nde Taşeronların Kadro Sınavı Heyecanı

Kula Belediyesi’nde, 696 sayılı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile getirilen haklardan faydalanan taşeron işçinin kadroya geçişleri için sınavlar gerçekleştirildi.

Yerel 16.03.2018, 19:19 17.03.2018, 15:25
Kula Belediyesi’nde Taşeronların Kadro Sınavı Heyecanı

Kula Belediyesi’nde 696 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname (KHK ) gereği işçi kadrosuna geçiş sınavları gerçekleştirildi. Taşeron işçi olarak çalışan personeller belediye şirketinde işçi statüsüne geçebilmek için sınav kurulunun önünde sözlü ve uygulamalı sınava tabi tutuldu. Kula Belediyesi’nin şantiye hizmet sahasında ve Belediye hizmet binasında gerçekleştirilen uygulamalı ve sözlü sınavlarda değerlendirmeyi Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Sümen, Kula Belediyesi Destek Hizmetleri Müdür Vekili İlker Çevik, Yazı İşleri Müdürü Volkan Filik ve Mali Hizmetler Müdürü Ummuhan İnce’den oluşan komisyon değerlendirdi. Uygulamalı ve sözlü olarak iki aşamalı gerçekleştirilen sınava giren işçilere genel kültür ve görev yaptıkları alanlarla ilgili sorular soruldu.

Başkan Tosun; “ Hayırlı, Uğurlu Olsun”

Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun; “Herkesin heyecanını yüzlerinden okuyabiliyorum. Sizlerin heyecanlı olarak sınava girmeniz işinize olan bağlılığınızı gösterir. Bugün, sizler için zorlu bir gün oldu. Yapılan mülakattan ve güvenlik soruşturmasından geçen işçilerimizin daha iyi şart ve haklara sahip olacaklarına inanıyorum. Tüm Belediye personelimizin çalışmalarından memnunum. Kulamızın dört bir yanında sizlerin emekleri var. İnşallah herkesin hakkında hayırlısı olur. Allah emeklerinizi boşa çıkarmasın” diye konuştu.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)