Kula Belediyesi’nde Yeni Dönemin İlk Meclis Toplantısı Yapıldı

Kula Belediyesi’nin 31 Mart yerel seçimleriyle oluşan yeni meclisin ilk toplantısını Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun başkanlığında yapıldı. Başkan Tosun, yeni dönemin hayırlı olması temennisinde bulundu. 2018 yılı faaliyet raporunun oy birliğiyle kabul edildiği toplantıda meclis içi komisyonlarının seçimleri yapıldı. 

Yerel 11.04.2019, 13:50 11.04.2019, 14:07
Kula Belediyesi’nde Yeni Dönemin İlk Meclis Toplantısı Yapıldı

Kula Belediyesi Meclisi’nin yeni üyeleriyle ilk toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun başkanlık etti. Yeni dönemin ilk toplantısı saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla açıldı.

Meclisin en genç iki üyesi olan Mustafa Akşehirlioğlu ve Yakup Yılmaz ile divanın oluşmasının ardından yeni dönemin hayırlı olması temennisinde bulunan Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, “İnşallah, Kulamıza, ülkemize ve insanlığa hayırlı hizmetlerde bulunuruz” ifadelerini kullandı. Yeni dönemin ilk meclis toplantısında meclis içi organlarının seçimleri de yapıldı. Seçimler sonucu Kula Belediye Meclisi 1. Başkanvekili Mustafa Uygun, 2. Başkan Vekili ise Nedim Güner oldu. Mustafa Akşehirlioğlu ile Nejat Gülmez ise divan katibi olarak seçildiler. Kula Belediyesi Encümen Üyeliklerine ise Murat Yanbolu ve İsmail Canseven seçildi. Jeopark Belediyeler Birliği, Jeotermal Kaynaklı Belediyeler Birliği ve Tarihi Kentler Birliği Meclis üyeliklerinin seçimlerinin ardından meclis gündemine geçildi. Meclis gündeminde 2018 yılına ait bir yıllık idari Faaliyet Raporunu görüşülerek oy birliği ile onayladı. Mecliste Tarım ve Kırsal Kalkınma Komisyonu’nun kurulmasına karar verilerek üye seçimleri gerçekleştirildi.

Kula Belediyesi Komisyonları şu isimlerden oluştu;

Plan ve Bütçe Komisyonu: Mustafa Akşehirlioğlu, Adnan Sarı, Nejat Gülmez, Sait Sandallı, Abdullah Ergin
İmar Komisyonu: Mustafa Uygun, Murat Yanbolu, İbrahim Kilimci, Nedim Güner, Ramazan Kılınç
Tarım ve Kırsal Kalkınma Komisyonu: Mustafa Uygun, Halil Gacar, Mustafa Sümen, İsmail Canseven, Yakup Yılmaz

Yorumlar (0)