Kula Tarihi Gün Yüzüne Çıkıyor!

Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu ve Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, Kula'ya büyük değer katacak tarihi çalışmayı yerinde inceledi.

Yerel 14.06.2021, 02:48 14.06.2021, 03:04
Kula Tarihi Gün Yüzüne Çıkıyor!

Manisa Büyükşehir Belediyesi tarfından Kula'nın tarihini gün yüzüne çıkarmak amacıyla yürütülen çalışmalar devam ediyor. Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu ve Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, Kula'ya büyük değer katacak çalışmayı yerinde inceledi.

Ali Öztozlu, yapım çalışmaları devam eden projeyi Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanı Uğur Topkaya, Büyükşehir Belediye Meclis Üyeleri İbrahim Kilimci, Mustafa Uygun ve Nedim Güner, Kula Muhtarlık İşleri Şube Müdürü Faik Şentürk ve teknik personeller ile birlikte yerinde inceledi. Tarihi çarşıda gerçekleştirilen projenin ilçeye değer katacağını belirten Öztozlu, çalışmalara devam edeceklerini söyledi.

Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun,konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi; "Bu caddenin tarihine yakışır bir şekilde ortaya çıkması adına güzel çalışmalar devam ediyor. 18. Yüzyıla ait tarihi bir çarşı burası. Şehre değer katan bir cadde. Büyükşehir Belediyemiz ve Valiliğimizle beraber 10 milyona yaklaşacak ciddi bir rakamla restore ediliyor. İşler yolunda gidiyor. Yakın zaman içersinde de caddenin altyapısı ve zemin kaplaması yapılacak. İnşallah bu cadde de bittiğinde prestijli bir cadde, Kula'ya yakışır bir cadde haline geleceğini ümit ediyoruz. Bu noktada emeği geçen başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün olmak üzere Genel Sekreterlerimiz, Daire Başkanlarımız ve Vali Bey'den Allah razı olsun diyorum. Bu caddenin Kula'nın turizm altyapısı açısından çok güzel bir cadde olacağını düşünüyorum"

Manisa Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanı Uğur Topkaya da çalışmalar hakkında şu bilgilere yer verdi; Geçtiğimiz aylarda Tabduk Emre türbesinin etrafındaki çevre düzenlemesini ve restorasyonunu da tamamladık. Yine aynı şekilde Kula'nın tarihi çarşısında, Yunusemre caddesinde bulunan 96 adet dükkanda restorasyon çalışmaları ile cephe ve sokak sağlıklaştırma çalışmalarına başladık. Çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. Kula Belediye Başkanımızla çalışmalarımızı yerinde inceledik. Esnaflarımızı mağdur etmeden çalışmalarımızı sürdürüyoruz. En kısa zamanda altyapısıyla, caddenin kaplamasıyla, cephelerin sağlıklaştırmasıyla caddemizi tamamlayıp hizmete sunmuş olacağız"

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)