Kula’nın Kurtuluş Şenlikleri, Hüseyin Kağıt Konseri İle Başladı

Kula Belediyesi’nin Kula’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 96’ıncı yıldönümü kutlamaları çerçevesinde Ankara oyun havaları ile özdeşleşen sanatçı Ankaralı Hüseyin Kağıt, Kulalılara coşku dolu bir gece yaşattı.

Yerel 02.09.2018, 15:01 02.09.2018, 15:05
Kula’nın Kurtuluş Şenlikleri, Hüseyin Kağıt Konseri İle Başladı

Kula Belediyesi’nin, 4 Eylül Kula’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 96’ıncı yıldönümü kutlamaları dolayısıyla hazırladığı “Kurtuluş Şenlikleri” kapsamında ünlü sanatçı Hüseyin Kağıt, Kula’da sahne aldı. Yunus Emre ve Şehit Ömer Halis Demir Kent Meydanı’nda 1 Eylül Cumartesi günü gerçekleştirilen konsere, Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, Manisa Büyükşehir ve Kula Belediye Meclis üyeleri, Siyasi Partilerin İlçe Başkanları, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile binlerce Kulalı vatandaş katıldı.

Hüseyin Kağıt’In sahne almasıyla şölene dönüşen konserde Kulalılar, seslendirilen şarkılara hep bir ağızdan eşlik etti. Hüseyin Kağıt’ın sahne performansı izleyenlerden büyük beğeni toplarken sık sık seyircilerin yanına giderek vatandaşlarla fotoğraf çektirdi. Konser sonunda Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, Hüseyin Kağıt’a,  günün anısına Tarihi Kula Evi ve yöresel ürünlerin olduğu sepet hediye etti. Konserin ardından, Başkan Tosun, Hüseyin Kağıt ve protokol üyeleri panayır alanını ziyaret ederek, esnafa hayırlı işler diledi.

Hüseyin Kağıt “Kula Evleri, Açık Hava Müzesi Gibi”

Konser alanında bulunanlara seslenen Hüseyin Kağıt, " Kula Belediye Başkanımız Hüseyin Tosun’a, bizleri sizlerle buluşturduğu için teşekkür ediyorum. Ege bölgesi, çok güzel çeşitli kültürlerin zenginliğini yaşadığı bir yer ama Kula daha da ayrı bir yere sahip. Tarihi Kula evleri muhteşem, çok güzel bir ilçede yaşıyorsunuz. Kula’nın güzelliğini siz Kulalıların yüzlerinde görüyorum. İlginizden dolayı teşekkür ediyorum. En kötü gününüz böyle olsun“ diye konuştu.

Başkan Tosun, “Biriz, Bereberiz, Hep Birlikte Güzeliz”

Kulalıların yoğun istekleri üzerine şarkıcı Hüseyin Kağıt’ı Kula’da ağırlamaktan çok büyük mutluluk duyduğunu dile getiren Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, konser alanında bulunan vatandaşlara seslenerek, “ Kula için 4 Eylül, beraberlik duygusunun, birbirimize olan sevgi bağlarının güçlendiği ve heyecana, coşkuya, kardeşliğe daha fazla hissetmemiz gereken özel günlerden. İşte tam da bu yüzden bugün bütün Kula, çevre il ve ilçelerden aramızda olan hemşerilerimizle biriz, beraberiz ve biz birlikte güzeliz. Hüseyin Kağıt’a, coşkumuzu katladığı, kurtuluşumuza renk kattığı için teşekkür ediyorum. Daha nice kurtuluşlarda beraber olmak dileğiyle hepinize iyi eğlenceler diliyorum, Kula’mızın düşman işgalinden kurtuluşunun 96. Yıldönümü kutlu olsun” diye konuştu.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)