Kula’nın Kurtuluşu’nun 99. Yılı Coşkuyla Kutlandı

Manisa - Kula ilçesinin düşman işgalinden kurtuluşunun 99. yılı kutlandı.

Yerel 04.09.2021, 22:26 04.09.2021, 23:02
Kula’nın Kurtuluşu’nun 99. Yılı Coşkuyla Kutlandı

Kula ilçesinin düşman işgalinden kurtuluşunun 99. yılı kutlama programı, Atatürk Anıtına çelenk sunumu, Atatürk Anıtına Çelenk sunumu, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başladı. Ardından İlçe Kaymakamı Kemal Duru, Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, protokol üyeleri ve vatandaşlar ilçe şehitliğini ziyaret ederek burada okunan Kur’an-ı Kerim tilaveti ve dualarla şehitleri andı.

Kula'nın kurtuluşunun sembol noktası olan 4 Eylül 1922 günü sabah saatlerinde 2. Süvari Alayı’nın şehre giriş yaptığı Hisarkapı mevkiinden Yunus Emre ve Şehit Ömer Halisdemir Kent Meydanına kadar vatandaşların da katılımıyla kortej yürüyüşü gerçekleşti.

Kaymakam Duru, Belediye Başkanı Tosun ve protokol üyeleri kortej yürüyüşü boyunca vatandaşları selamladı.

Kortej yürüyüş güzergahında bulunan Kula Askerlik Şubesi önüne geldiğinde Kaymakam Duru ve Başkan Tosun, Askerlik şubesinde görev yapan Mehmetçiğe şükran çiçeği takdim etti.

Yunus Emre Kent Meydanı’nda devam eden kutlamalarda, günün anlam ve önemine haiz hitaplarda bulunuldu,

Program, Öğrenciler tarafından şiirlerin okunması, Sami Dinç ve öğrencisi tarafından kahramanlık türküleri seslendirilmesi ile devam etti. 

Kutlama programlarına, Kula Kaymakamı Kemal Duru, Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Nurettin Yarımçam, İlçe Emniyet Müdür vekili Komiser Yardımcısı Ahmet Akkalın, kamu kurum ve kuruluşların temsilcileri, siyasi partilerin ilçe başkanları ve mensupları, sivil toplum kuruluşlarının başkanları, gaziler, sporcular, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)