Kurban kesim yerleri dijital haritada

Atakum Belediyesi, yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde yurttaşların kurbanlık satın alabileceği Kurban Satış ve Kesim Yeri ile kentin 10 farklı noktasında bulunan kurban kesim yerlerini dijital harita haline getirdi.

Yerel 13.07.2020, 14:58 13.07.2020, 15:12
Kurban kesim yerleri dijital haritada

Kurban Bayramı öncesinde yurttaşların ilçedeki kurban satış ve kesim yerlerine kolay ulaşım sağlayabilmesi için dijital harita oluşturan Atakum Belediyesi, kurban kesmek isteyen vatandaşlara kolaylık sundu.

Telefon, tablet ve bilgisayarlardan kolayca erişilebilen harita, Kurban Bayramı’nda ibadetini yerine getirmek isteyen yurttaşların kurbanlık alma ve kesme süreçlerinde hayatlarını kolaylaştıracak. Tüm akıllı telefonlarda standart yazılım olarak gelen ve herkesin kolayca erişebildiği Google Haritalar üzerinden "Atakum Belediyesi Kurban Satış ve Kesim Yerleri" isimli harita kullanıma açıldı.

Haritaya erişen yurttaşlar, yakınlarında bulunan kurban satış ve kesim yerlerine erişebilmek için rota alabiliyor. Harita üzerinden oluşturulan rota, yurttaşları tüm satış ve kesim yerlerine kolayca ulaştırıyor.

BELEDİYE EKİPLERİ BAYRAM HAZIRLIĞINDA

Atakum Belediyesi Kırsal Hizmetler ve Zabıta müdürlüklerine bağlı ekipler, yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde İncesu Mahallesi’ndeki Kurban Satış ve Kesim Yeri ile kentin 10 farklı noktasında yer alan kurban kesim yerlerini inceledi.

Esenevler, Cumhuriyet, Mevlana, Yenimahalle, İstiklal, Büyükoyumca, Körfez, Çakırlar Yalı, Çatalçam ve Taflan Cami mahallelerindeki kesim alanlarını tek tek kontrol eden ekipler, bu noktalarda alınacak önlemleri belirledi. Atakum Belediyesi’ne bağlı ekipler, koronavirüs salgını ile mücadele önlemleri altında gerçekleşecek Kurban Bayramı’nda yurttaşların ibadetlerini yerine getirirken sorun yaşamamaları için gerekli önlemlerin alındığını kaydetti. Yetkililer, tüm kurban kesim alanlarında deri yüzme işlemlerinin kolay gerçekleştirilebilmesi için caraskal kurulacağını da belirtti.

ATAKUM'DA 11 FARKLI NOKTADA KESİM YAPILABİLECEK

Atakum Belediyesi’nin İncesu Mahallesi’nde bulunan Kurban Satış ve Kesim Yeri’ne ulaşmak isteyen yurttaşlar, Samsun-Bafra Karayolu’nu takip edip, KYK Turgut Özal Öğrenci Yurdu’ndan sola döndüklerinde yönlendirme tabelalarını takip ederek yaklaşık 4 kilometre sonra alana erişebiliyor. Mahallelerde yer alan kesim alanları ise şöyle:

ATAKUM KURBAN KESİM YERLERİ

  1. Esenevler Kurban Kesim Yeri: Esenevler Mahallesi 309. Sokak üzerinde,
  2. Cumhuriyet Kurban Kesim Yeri: Cumhuriyet Mahallesi 34 ve 35. Sokakların kesişiminde
  3. Mevlana Kurban Kesim Yeri: Mevlana Mahallesi 732. Sokak üzerinde
  4. Atakent Kurban Kesim Yeri: Yenimahalle 3088. Sokak üzerindeki Atakent Pazar Alanı’nda
  5. İstiklal Kurban Kesim Yeri: İstiklal Mahallesi, 9092. ve 868. sokakların kesişiminde
  6. Kurupelit Kurban Kesim Yeri: Körfez Mahallesi, Mustafa Cavuş ve Çilingiroğlu caddelerinin kesişiminde
  7. Kurupelit TOKİ Kurban Kesim Yeri: Büyükoyumca Mahallesi Toplu Konut Bulvarı üzerindeki kapalı pazar alanında
  8. Altınkum Kurban Kesim Yeri: Çakırlar Yalı Mahallesi, 6272. Sokak üzerinde
  9. Çatalçam Kurban Kesim Yeri: Yeşilyurt Mahallesi, Canikli Caddesi üzerindeki kapalı pazar alanında
  10. Taflan Kurban Kesim Yeri: Taflan Cami Mahallesi, 8215. Sokak üzerinde
Yorumlar (0)