KURŞUNLU’YA BİSİKLET YOLU

Salihli’ye altı kilometre uzaklıkta bulunan ve özellikle hafta sonlarında ziyaretçi akınına uğrayan Kurşunlu Kaplıcaları ile piknik alanlarına ulaşımın sağlandığı Kurşunlu Yolu, asfaltlanan ve düzenlenen haliyle vatandaşların beğenisini kazandı.

Yerel 15.12.2015, 16:39
KURŞUNLU’YA BİSİKLET YOLU

Salihli Belediyesi ile Büyükşehir Belediyesi’nin yürüttüğü çalışmalar sonucunda baştan aşağı yenilenen Kurşunlu Yolu, düzenlenen kaldırımları, otopark cepleri, dekoratif aydınlatma lambaları ve bisiklet yolu ile modern bir görünüme kavuştu. Salihli Belediyesi ve Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından Kurşunlu Kaplıcaları bağlantı yolunda devam eden işaretleme ve bisiklet yolu düzenleme çalışmalarının ise en kısa sürede tamamlanacağı bildirildi.

Salihli Belediyesi tarafından ilçe merkezi ile mahallelere yönelik olarak başlatılan yol ve kaldırım yenileme ile parke taşı döşeme çalışmalarının aralıksız devam ettiğine dikkat çeken Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, “ Bu kapsamda Kurşunlu yolunu genişleterek baştan aşağı asfaltladık. Yapılan çalışmayla jeotermal borularını yer altına aldık ve kazanılan yeri bisiklet yolu ile yayalar için düzenledik. İhtiyaç duyulan noktalarda kaldırımlar da elden geçirildi, yeni kaldırım taşları döşendi. Kurşunlu Yolunda uygun yerlere otopark cepleri yapılarak hem araç hem de yaya trafiğini rahatlatacak düzenlemeler gerçekleştirildi. Dekoratif aydınlatma lambaları ile ışıklandırılan Kurşunlu yolu, işaretlendirme ve bisiklet yolunun da tamamlanmasıyla birlikte vatandaşlarımızın hizmetine sunulacaktır. Salihli’mize hayırlı olsun “ dedi.

Yorumlar (0)