Alexa

Kurtuluşun 97. Yılı Törenler ve Etkinliklerle Kutlanacak

Turgutlu’nun düşman işgalinden kurtuluşunun 97. yılı 7 Eylül günü düzenlenecek olan tören ve etkinlikler ile kutlanacak.

Kurtuluşun 97. Yılı Törenler ve Etkinliklerle Kutlanacak

Turgutlu’nun düşman işgalinden kurtuluşunun 97. yılı 7 Eylül günü saat 10.00’da 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Alanı’nda düzenlenecek olan tören ve etkinlikler ile kutlanacak.

Kurtuluş günü etkinlikleri TUTSO Konferans Salonu’nda ‘Küllerinden Doğan Kasaba’ isimli tiyatro oyunu ile sona erecek. Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın “Turgutlu’muzun düşman işgalinden kurtuluşunun 97. yılında düzenlenecek olan tören ve etkinlilere tüm Turgutlulu vatandaşlarımızı bekliyorum” dedi.

Turgutlu’nun düşman işgalinden kurtuluşunun 97. yılı 7 Eylül günü düzenlenecek olan tören ve etkinlikler ile kutlanacak. Resmî törenler kapsamında ilk program saat 10.00’da 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Alanı’nda gerçekleşecek. Burada ilk olarak Kaymakamlık, Garnizon Komutanlığı ve Turgutlu Belediye Başkanlığı tarafından anıta çelenk sunulacak. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın ile Kaymakam Ali Yılmaz bir konuşma gerçekleştirecek. Akabinde ise Turgutlu Belediyesi Halk Oyunları ekibi bir gösteri sunacak ve ardından TURBEM Tiyatro topluluğu ‘Küllerinden Doğan Kasaba’ isimli oyunun doğaçlama halini sunacak. Etkinlikler gün boyu devam edecek Eski Belediye binası bahçesinde saat 14.00’da yazar Babacan Pesenkurdu okurları ile imza töreninde bir araya gelecek. Saat 16.30’da ise Turgutlu Belediyesi Dağcılık Akademisi’nin Belediye hizmet binasından Türk Bayrakları ile halatla iniş yaparak akrobatik bir gösteri sunacaklar. Etkinlikler TUTSO Konferans Salonu’nda ‘Küllerinden Doğan Kasaba’ isimli tiyatro oyunu ile sona erecek. Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın “Turgutlu’muzun düşman işgalinden kurtuluşunun 97. yılında düzenlenecek olan tören ve etkinlilere tüm Turgutlulu vatandaşlarımızı bekliyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 06 Eylül 2019, 12:12
YORUM EKLE

banner331