Kutbay, Balıkçılarımızın Destekçisi Olmaya Devam Edeceğiz

Samsun amatör dost balıkçılar ve doğayı koruma derneği (SAMBAD)  üyeleriyle sosyal medyadaki balıkçı gurubu temsilcileri Canik ilçesinde yer alan mendirek ve liman kayası gibi avlak yerlerinin amatör balıkçıların girişine kapatılmasını protesto etti.

Yerel 28.09.2020, 17:07
Kutbay, Balıkçılarımızın Destekçisi Olmaya Devam Edeceğiz

Samsun genelindeki amatör olta balıkçıları uzun yıllardır Canik ilçesinde yer alan mendirek ve liman kayası gibi avlak yerlerinin amatör balıkçıların girişine kapatılmasını protesto ederek Samsun'lu yöneticileri bu soruna çözüm bulmaya çağırdı.

Samsun amatör dost balıkçılar ve doğayı koruma derneği (SAMBAD)  üyeleriyle sosyal medyadaki balıkçı gurubu temsilcileri ve Samsun genelindeki amatör olta balıkçıları uzun yıllar avlak yerlerinin amatör balıkçıların girişine kapatılmasını protesto ederek Samsun'lu yöneticileri bu soruna çözüm bulmaya çağırdı.

CHP Canik İlçe Başkanlığı adına Bülent Tutbay yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"CHP Canik ilçe başkanlığı olarak amatör balıkçılarımızın Canik dışındaki ilçelere gitmek zorunda kalmasını bizde protesto ederek eyleme katıldık ve bu süreçte amatör balıkçılarımızın yanındaydık. Kötü alışkanlıktan uzak tutan olta balıkçılığı en güzel hobilerden biridir. Ne yazık ki avlak yerleri Canik ilçemizde yüzlerce balıkçımız için büyük sorun haline gelmiş durumda. CHP Canik ilçe teşkilatı olarak bu sorunun takipçisi olacağız" dedi.

Yorumlar (0)
11°
hafif yağmur