KUZKA, Kastamonu Üniversitesi’ne Danışmanlık Desteği Sağlayacak

KUZKA, Kastamonu Üniversitesi’ne Ormancılık ve Tabiat Turizmi Alanında Danışmanlık Desteği Sağlayacak.

Yerel 01.03.2020, 00:29 01.03.2020, 00:46
KUZKA, Kastamonu Üniversitesi’ne Danışmanlık Desteği Sağlayacak

Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) "Ormancılık ve Tabiat Turizmi" alanında ihtisas üniversite ilan edilen Kastamonu Üniversitesi’ne yönetim danışmanlığı desteği sağlayacağını açıkladı.

Ahşap oyuncak tasarım ve üretiminde pilot il seçilen Kastamonu Taşmektep Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi’ne (MTAL) Yönetim Kapasitesinin Geliştirilmesi Projesi kapsamında Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) tarafından danışmanlık hizmeti desteği sağlanacak.

"Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşma Projesi" kapsamında Kastamonu Üniversitesi’ne "ormancılık ve tabiat turizmi" sahasında ihtisaslaşmasına yönelik Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı tarafından yönetim danışmanlığı desteği sağlanacak.

Kastamonu Üniversitesi Rektör Prof. Dr. Ahmet Hamdi TOPAL ile KUZKA Genel Sekreteri Dr. Serkan GENÇ tarafından imzalandı. 

Protokol kapsamında sağlanacak danışmanlık desteğiyle “Kastamonu Üniversitesi Ormancılık ve Tabiat Turizmi İhtisaslaşma Stratejik Yol Haritası” hazırlanacak.

Kastamonu Üniversitesi’nin mevcut durumunun analizi (ihtisaslaşılacak alanlara yoğunluk verilerek), mevcut stratejik planın ve önceliklerin anlaşılması ve ihtisaslaşma bağlamında gözden geçirilmesi ve gerekiyorsa revizyon önerileri raporu oluşturulacak. Oluşan yeni duruma göre ihtisaslaşma vizyonu ile ana ve alt iş hedefleri belirlenerek, hedeflere ulaşmak için uygulanacak stratejiler, strateji ağacının farklı seviyelerinde birim ve kişi bazında performans ölçümüne imkân tanıyan bir performans değerlendirme sistemi ve ihtisaslaşma sürecinin yönetim yapısının ve izleme değerlendirme sisteminin oluşturulması planlanıyor.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)