banner424

banner425

banner423KUZKA’dan Öğrencilere Destek

Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA), Kastamonu, Çankırı ve Sinop illerinde lise ve üniversite öğrenimi gören öğrencilere ulusal yarışmalarda destek sağlayacak.

Yerel 10.03.2021, 22:08 10.03.2021, 22:35
KUZKA’dan Öğrencilere Destek

Kastamonu, Çankırı ve Sinop illerinde lise ve üniversite öğrenimi gören öğrencilere meslekleriyle ilgili motivasyon ve yarışma deneyimi kazandırmak amacıyla ulusal yarışmalarda destek sağlayacak olan Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA), özellikle meslek okullarının dinamizmine katkı sağlamayı amaçlıyor.

“Kadınların ve Gençlerin İşgücü Potansiyelinin Geliştirilmesi Sonuç Odaklı Programı” kapsamında KUZKA, TR82 Bölgesi Lise ve Üniversitelerindeki proje ekiplerinde yer alan öğrenci ve öğretmenlere, ulusal çaptaki teknoloji yarışmalarında ihtiyaç duyabilecekleri destekler ile uygun bulunanların desteklenebilmesi için “Yarışma Katılımları 2021 Ajans Destek Talep Formu” hazırladı.

Yarışmalara ilişkin destek talepleri toplanacak

Hazırlanan talep formuyla KUZKA, Bölgedeki lise ve üniversitelerin ulusal çaptaki teknoloji, inovasyon, girişimcilik ve/veya mesleki eğitim özel alanları ile ilgili yarışmalara başvuran veya başvurmayı planlayan takımların düzenlenecek yarışmalarda Bölgemizi daha iyi temsil edebilmeleri için destek taleplerini toplayacak. Yapılacak değerlendirme sonrasında ise uygun bulunan başvurular KUZKA tarafından desteklenecek.

KUZKA, söz konusu çalışmayla TR82 Bölgesi öğrenci ve öğretmenlerin, bilgi ve tecrübelerinin, meslekleriyle ilgili motivasyonlarının ve yarışma deneyimlerinin artırılmasının yanı sıra okullardaki üretim potansiyelinin tanıtılması ve özellikle meslek okullarının dinamizmine katkı sağlamayı amaçlıyor.

Yarışmalara yönelik KUZKA tarafından sunulacak desteklerden faydalanabilmek için öncelikli olarak bu adreste bulunan destek talep formunun 16 Mart 2021 tarihine kadar ulusal yarışmalara katılmak isteyen takımların danışman öğretmenleri tarafından doldurulması gerekiyor. Formun doldurulmasına müteakip 10 iş günü içerisinde de destek almaya hak kazanan takımlar ve okulları ajans web sitesinden duyurulacak.

Kamuoyu bilgisine saygıyla duyurulur.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)