Manisa Belediyesi Çalışmalarını Muhtarlar Anlattı

Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu, Yol Yapım ve Onarım Dairesi Başkanı Kurtuluş Kuruçay ile birlikte Kırkağaç'a ziyarette bulunarak yaklaşık 60 kilometrelik yol ağı asfaltlanan mahalle muhtarları ile bir araya geldi.

Yerel 24.10.2020, 14:45 25.10.2020, 10:13
Manisa Belediyesi Çalışmalarını Muhtarlar Anlattı

Ali Öztozlu, Yol Yapım ve Onarım Dairesi Başkanı Kurtuluş Kuruçay ile birlikte Kırkağaç'a ziyarette bulunarak yaklaşık 60 kilometrelik yol ağı asfaltlanan mahalle muhtarları ile bir araya geldi. Kendilerini oldukça mutlu eden çalışmaları anlatan mahalle muhtarları,  Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e ve tüm ekibine teşekkür ettiler.

Tüm dünyayı etkisi altına alan ve adeta hayatı durma noktasına getiren, sosyal yaşamın yanı sıra ekonomik olarak da büyük sorunlara sebebiyet veren koronavirüs salgını mücadelesinden ödün vermeyen Manisa Büyükşehir Belediyesi, bu zorlu şartların yanı sıra vatandaşların daha kaliteli ve konforlu yollarda seyahat edip sevdiklerine güvenle ulaşmaları için il genelinde 800 kilometrelik yolu asfaltlandı. Bu kapsamda Kırkağaç ilçesinde de yaklaşık 60 kilometrelik yola asfalt atıldı. Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu da, Yol Yapım ve Onarım Dairesi Başkanı Kurtuluş Kuruçay, Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Ünal Kıykaç, Kırkağaç Muhtarlık İşleri Şube Müdürü Tahsin Arslan ve MHP İlçe Başkanı Halil Boğaz ve Alacalar, Işıklar, Kınık, Hacet, Güvendik, Dualar, Fırdanlar, Çobanlar, Gelenbe ve çevre mahallelerin muhtarlarının katılımı ile ilçede gerçekleştirilen asfalt çalışmalarını inceledi. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün talimatları doğrultusunda kamu kaynaklarının etkin ve verimli kullanılması için kendi ekipleri ile çalıştıklarını ve çok başarılı sonuçlar elde ettiklerini belirten Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu, yenilenen yolların hayırlı olmasını ve kazasız belasız kullanılmasını temenni etti.  

Yol Sorunları Ortadan Kalktı

Çobanlar Mahalle Muhtarı Bahtiyar Tosun, “Benim mahallemdeki çevre yolu, 1996 yılında yapılmıştı. Bugüne kadar hiçbir kurumdan bu yola bir çalışma yapılmadı. 2017 yılında Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından stabilize asfalt yapıldı, 2020 yılında da 2. Kat asfaltı yapıldı. Mahallemde pandemi döneminde hizmetler artarak devam etti. Bu yıl içerisinde yapılan yaklaşık 60 kilometrelik yol sebebiyle başta Cengiz Ergün başkanım olmak üzere, Daire Başkanlarımıza, yol ekiplerine çok teşekkür ediyorum. Allah hepsinden razı olsun.”

Fırdanlar Mahalle Muhtarı Yüksel Demir, “Kırkağaç genelinde yaklaşık 60 kilometrelik bir asfalt çalışması gerçekleştirildi. Mahallemizin de içerisinde bulunduğu grup yolları da bu kapsamda asfaltlandı.  Altyapısı, üstyapısı, içme suyu, fosseptik ve kanalizasyon çalışmaları baştan sona yenilendi. Cengiz Başkanımıza, Daire Başkanlarımıza, emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Allah razı olsun.”

Kınık Mahalle Muhtarı Mehmet Ali Kıral, “Manisa Büyükşehir Belediyesi’ne yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum. Bir kez talep ediyoruz, hemen yapılıyor. Manisa, Manisa olalı, Cengiz Ergün gibi bir başkan görmemiştir. Allah kendisinden razı olsun. Bizleri ziyaret eden Yol Yapım ve Onarım Dairesi Başkanı Kurtuluş Kuruçay’a ve Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu’ya teşekkür ediyorum. Bu hizmetlerin yapımında emeği geçen herkesten Allah razı olsun.”

Alacalar Mahalle Muhtarı Özer Özcan, “Şahsım ve mahallem adına başta Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün olmak üzere, Daire Başkanlarımıza, meclis üyelerimize teşekkür ediyorum. 2 buçuk kilometre yolumuz asfaltlandı. Yapılan hizmetlerden çok memnunuz. Tüm muhtar arkadaşlarımızda memnun. Teşekkür ediyoruz.”

Dualar Mahalle Muhtarı Adem Budak, “15 kilometrelik yolumuz oldu. Allah razı olsun. Mahallemiz, Sındırgı ilçesine tarafına da bağlanmaktadır. Artık ulaşım daha kolay hale geldi. Saygıdeğer Cengiz Başkanımıza ve emeği geçen herkese çok teşekkürler.”

Işıklar Mahalle Muhtarı Necmi Işık, “4 kilometrelik yolumuzun, 2. Kat satih kaplama işleri tamamlandı. Herkese teşekkür ediyorum. Mahalle halkımız adına önem arz eden, Pazar yeri ihtiyaçlarının giderilmesi için sıkça kullandığımız yol olan Gelenbe ve Kırkağaç’a ulaşımımız kolaylaştı. İzmir-İstanbul trafiğinden bizleri kurtaracak bir bağlantı yolumuz var. Önümüzdeki senenin planlamasına alındığı ifade edildi. Yapılan hizmetler dolayısıyla çok teşekkür ediyoruz.”

Güvendik Mahalle Muhtarı Erdem Kıvrak, “Mahallemiz ile Sındırgı Simav hattına uzanan 5 kilometrelik yolumuz asfaltlandı. Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün’den ve emeği geçen herkesten Allah razı olsun.”

Gelenbe Mahalle Muhtarı Mustafa Uyar, “Yollarımız yapıldı. Cengiz Başkanımızdan Allah razı olsun. Çalışmalar oldukça güzel, yapılan hizmetlerden memnunuz. Sağ olsunlar.”

Hacet Mahalle Muhtarı Mehmet Efe, “Yapılan yol ve diğer hizmetler için Büyükşehir Belediyesi’ne, Başkanımıza, Daire Başkanlarımıza ve çalışan ekiplere teşekkür ediyoruz.”

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
parçalı bulutlu