Manisa Belediyesi Salgınla Mücadeleye Devam Ediyor

Manisa Büyükşehir Belediyesi, koronavirüs salgınının baş gösterdiği ilk andan itibaren vatandaşların sağlığının korunması amacıyla ortak kullanım alanlarında dezenfeksiyon işlemlerini sürdürüyor. Diğer taraftan, Mayıs ayında çeşitli şekilde tehlikede olan 276 hayvanı kurtararak, doğal yaşam alanlarına dönmelerini sağladı.

Yerel 02.06.2020, 15:38 02.06.2020, 15:49
Manisa Belediyesi Salgınla Mücadeleye Devam Ediyor

Manisa Büyükşehir Belediyesi, koronavirüs salgınının baş gösterdiği ilk andan itibaren vatandaşların sağlığının korunması amacıyla ortak kullanım alanlarında dezenfeksiyon işlemlerini sürdürürken diğer taraftan Mayıs ayında çeşitli şekilde tehlikede olan 276 hayvanı kurtararak, doğal yaşam alanlarına dönmelerini sağlandı.

Yangın ve kaza gibi olaylar başta olmak üzere, her şartta ve 7 gün 24 saat esasıyla Manisalıların hizmetinde olan Manisa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı ekipleri, hayvan kurtarma operasyonlarıyla can dostlarımızın yanında oluyor. Otomobil motorlarına sıkışan kediden sulama kanalına düşen ineğe, başını tenekeye sıkıştıran köpekten korkuluklara sıkışan kuşa kadar çok sayıda hayvanı kurtaran itfaiye ekipleri, Mayıs ayında 276 canı yeniden yaşama döndürerek, doğadaki ait oldukları ortama dönmelerine vesile oldu. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün öncülüğünde tüm canlara saygı anlayışıyla görev yaptıklarını belirten İtfaiye Dairesi Başkanı Gürhan İnal, Mayıs ayında itfaiye personelinin 188 kedi, 29 köpek, 27 kuş, 9 yılan, 2 büyükbaş, 3 küçükbaş ve 18 diğer türler olmak üzere, toplam 276 hayvanı kurtardıklarını söyledi.

Toplu Taşımada Dezenfeksiyon Sürüyor

1 Haziran tarihinde başlayan ‘Normalleşme' sürecinde de pandemi mücadelesinden ödün vermeyen Manisa Büyükşehir Belediyesi, halkın yoğun olarak kullandığı toplu taşıma araçlarına yönelik hijyen çalışmalarına devam etti.

Türkiye, koronavirüs salgını vakalarında görülen iyimser düşüşle birlikte 1 Haziran 2020 tarihinden itibaren ‘Yeni Normal' adı verilen sürece geçiş yaptı. Kamu kurumlarından sosyal yaşam kurallarına kadar birçok alanda konulan yeni kurallarla birlikte, vatandaşlar sosyal mesafe, maske ve hijyen konularına dikkat ederek hayatlarına devam ediyor. 11 Mart tarihinde Türkiye'de görülen ilk vakanın ardından yoğun ve hummalı bir dezenfeksiyon programı uygulayan Manisa Büyükşehir Belediyesi, yeni normalleşme sürecinde de vatandaşların sağlığının korunması amacıyla hijyen çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda il genelinde toplu taşıma araçları, ivedilikle dezenfekte ediliyor. Manisa Büyükşehir Belediyesi, halkın ortak kullanım alanı olan toplu taşıma araçlarında dezenfeksiyon işlerine program halinde devam edecek.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
banner442