Manisa Büyükşehir’in Karla Mücadele Ekipleri Görev Başında

Manisa’da kar yağışı, Demirci, Yunusemre Turgutlu, Salihli, Kula, Ahmetli, Gördes ilçelerimizde ve Spil Dağı’nda etkili oldu.

Yerel 26.03.2021, 12:48
Manisa Büyükşehir’in Karla Mücadele Ekipleri Görev Başında

Manisa Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım, Bakım ve Onarım Dairesine bağlı karla mücadele ekipleri, kentin yüksek kesimlerinde etkisini gösteren kar yağışının ardından harekete geçti. Hayatın olumsuz etkilenmemesi için özveriyle mücadele eden ekipler, yolların açık tutulması için kar küreme, tuzlama ve solüsyon çalışması gerçekleştirdi.

Manisa’da kar yağışı, Demirci, Yunusemre Turgutlu, Salihli, Kula, Ahmetli, Gördes ilçelerimizde ve Spil Dağı’nda etkili oldu. Meteorolojiden alınan bilgiler doğrultusunda teyakkuz halinde olan ekipler, kar yağışının başlamasıyla birlikte hızla harekete geçti. Özveriyle mücadele eden ekipler, kar yağışının etkili olduğu yerlerde kar küreme, tuzlama ve solüsyon çalışması gerçekleştirdi.

Yolda kalan vatandaşların imdadına yetiştiler

Hayatın olumsuz etkilenmemesi için görev başında olan ekipler, Salihli - Ödemiş ilçe sınırında ve Salihli Yeniköy hattında yolda mahsur kalan vatandaşların yardımına koştu.  İl genelinde teyakkuz halinde olan ekipler, Kula Çarıkballı Mahallesi’nde yolda mahsur kalan Mustafa Ilgın’ın da imdadına yetişti. Ilgın, karla mücadele ekiplerinin hızla yardımına koştuğunu belirterek, teşekkür etti.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)