Manisa'da 50 bin şişe elma sirkesi Dağıtıldı

Manisa Büyükşehir Belediyesi ile Manisa İl Tarım ve Orman Müdürlüğü işbirliğinde biyoteknik mücadele başlatıldı.

Yerel 22.05.2021, 19:27
Manisa'da 50 bin şişe elma sirkesi Dağıtıldı

Manisa Büyükşehir Belediyesi'nce temin edilen elma sirkeleri üreticilere dağıtıldı. Sinekleri kendisine çekerek tuzak oluşturan elma sirkeli pet şişelerden 20 bini Demirci'de, 15 bini ise Selendi'de üreticilere teslim edildi.

Manisa Büyükşehir Belediyesi, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü işbirliğinde kanadı noktalı sirke sineğine karşı biyoteknik mücadele başlattı. Temin edilen 50 bin şişe elma sirkesi üreticilere teslim edildi.

Demirci'de düzenlenen programa Demirci Kaymakamı Adem Kaya, Manisa Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanı Yılmaz Usta, Tarım ve Hayvancılık Şube Müdürü Şadan Aslay, Demirci Muhtarlık İşleri Şube Müdürü Gökhan Aslan, Demirci İlçe Tarım ve Orman Müdürü İslam Köse, mahalle muhtarları ve üreticiler katıldı.

Proje kapsamında Selendili üreticilere de biyoteknik mücadele noktasında destekte bulunuldu.

50 Bin Şişe Sirke Üreticilere Dağıtıldı

Projeyle ilgili bilgi veren Manisa Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanı Yılmaz Usta şunları söyledi:

"Bu sene İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile ortaklaşa bu çalışmaya başladık. Manisa Büyükşehir Belediyesi olarak yaklaşık 50 bin şişe sirke aldık. Bunun 15 bini Gördes'e, 15 bini Selendi'ye, 20 bin şişesi ise Demirci'ye geldi. Umarım doğru şekilde kullanılır ve faydası olur. Hem kimyasal kullanımını azaltacağız ve ilaç parası cebimizde kalacak, hem doğaya daha az zarar vermiş olacağız, hem de tüketiciye daha az kimyasal bulaşmış ürün verme şansımız olacak. Hayırlı uğurlu olsun"

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)