Manisa'da Bayraklar Yenilendi

Manisa Büyükşehir Belediyesi, Yunusemre ilçesi YSE kavşağında bulunan Türk Devletleri Bayrakları ile Türk Bayraklarını yeniledi.

Yerel 27.07.2020, 14:26 27.07.2020, 17:26
Manisa'da Bayraklar Yenilendi

Manisa Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ekiplerince Mevsimsel koşullar ve dış etkenler nedeniyle yıpranan bayraklarda yapılan yenileme vatandaşlardan tam not aldı.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı ekipleri, il genelinde mevsimsel koşullar ve dış etkenler nedeniyle yıpranan bayrakları yenilemeye devam ediyor. Bu kapsamda Yunusemre ilçesinde YSE kavşağında bulunan Türk Devletleri Bayrakları ile Türk Bayraklarını yenilendi. Zabıta Daire Başkanlığı ile İtfaiye Daire Başkanlığı ekiplerince gerçekleştirilen yenileme, vatandaşlardan da tam not aldı.

Manisalı Dağcılar, Medetsiz Dağı Zirvesinde Tarzan'ı Andı

Türkiye Dağcılık Federasyonu Manisa İl Temsilciliği tarafından hafta sonunda Mersin/Niğde bölgesinde bulunan 3524 metre yüksekliğindeki Medetsiz Dağı'nda Tarzan'ı Anma Etkinliği düzenlendi. 

Türkiye Dağcılık Federasyonu Manisa İl Temsilciliği 25/26 Temmuz tarihlerinde 3. Kez Manisa Tarzanı Anma Tırmanışı gerçekleştirdi.

3524 metre yüksekliğindeki Medetsiz Dağı'nın zirvesine tırmanılan etkinliğe 7 dağcılık kulübünden 31 sporcu katıldı.  Manisa Büyükşehir Belediyespor'umuz da zorlu tırmanışta 6 sporcusu ile yer aldı. Niğde Ulukışla ilçesinde Kara Göl mevkiinde kamp kuran sporcular gece yarısı 01.00'da tırmanışa başladılar. Dağcılar, 26 Temmuz Pazar sabahı yaklaşık 08.20 civarında 3524 metre rakımlı  Medetsiz Dağının doruğuna ulaşmayı başardılar. Burada yapılan törenin ardından dönüş yolculuğuna çıkan dağcılar öğlen 13.00 civarında kamp alanına dönerek faaliyeti başarılı bir şekilde toplam 12 saatlik bir sürede tamamladılar. Başarılı geçen tırmanışın ardından tüm sporcularınız Manisa ya dönerek  yeni faaliyetleri için hazırlıklarına başladılar.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
15°
açık