banner401Manisa'da Göletler, üreticiler için daha verimli hale getirilecek

Manisa Büyükşehir Belediyesi, Yunusemre ilçesine bağlı Süngüllü Mahallesi’nde bulunan hayvan içme suyu (HİS) göletinde temizlik ve bakım çalışmalarına başladı.

Yerel 09.12.2020, 17:29
Manisa'da Göletler, üreticiler için daha verimli hale getirilecek

Manisa Büyükşehir Belediyesi, hayvansal üretim yapan vatandaşların ve mahalle muhtarlarının talepleri doğrultusunda çalışmalarına devam ederken, Kırsal kalkınmanın sağlanması ve üreticilere destek sağlamak amacıyla çalışmalarına devam eden Manisa Büyükşehir Belediyesi, Yunusemre ilçesine bağlı Süngüllü Mahallesi’nde bulunan hayvan içme suyu (HİS) göletinde temizlik ve bakım çalışmalarına başladı.

Süngüllü Mahalle Muhtarı Ramazan Nurbaş, çalışmalar nedeniyle Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün'e teşekkürlerini iletti.

Manisa Büyükşehir Belediyesi, hayvansal üretim yapan vatandaşların ve mahalle muhtarlarının talepleri doğrultusunda çalışmalarına devam ediyor. Manisa Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ekipleri, mevcut göletlerde bakım çalışmaları yaparak, üreticilerin göletlerden en üst düzeyde faydalanmasını hedefliyor. Yürütülen çalışmalar doğrultusunda Yunusemre ilçesine bağlı Süngüllü Mahallesi’nde bulunan hayvan içme suyu göletinde temizlik ve bakım çalışmaları başladı. Mevcut göletlerin zaman içinde toprak ve balçıkla dolması, su tutma kapasitelerinin azalması nedeniyle, mahalle muhtarının talebi üzerine harekete geçilerek, Manisa Büyükşehir Belediyesi ekiplerince arazide etüt çalışmaları yapıldı. Çalışmalar sonucunda göletlerde temizlik ve genişletme ihtiyacı olduğu tespit edilirken, oluşturulan iş programı dahilinde hayvan içme suyu göletinin temizlenmesi ve büyütülmesi için Manisa Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından çalışmalar başladı. Ekiplerin sürdürdüğü çalışma sonrası göletler, üreticiler için daha verimli hale getirilecek.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
parçalı bulutlu