Manisa'da Kreşteki Minikler, Mezuniyet Heyecanı

Manisa'da Bakımevinde eğitim gören minikler, mezuniyet heyecanı yaşadılar. Karnelerini alan öğrenciler, hazırladıkları gösterileri ailelerine sundular.

Yerel 26.06.2021, 22:05
Manisa'da Kreşteki Minikler, Mezuniyet Heyecanı

Manisa Büyükşehir Belediyesi Atatürk Kent Parkı Kreş ve Gündüz Bakımevinde eğitim gören minikler, mezuniyet heyecanı yaşadı ve karnelerini alan öğrenciler, hazırladıkları gösterileri ailelerine sundu.

Atatürk Kent Parkı Kreş ve Gündüz Bakımevinde üç yıldır eğitim gören minikler, ilk mezuniyetlerinin heyecanını yaşadı. Minik öğrencilerin mezuniyet töreninde Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Uğur Başkal yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Çocuklarımızın mezuniyet töreninde burada olmaktan çok mutluyum. Çocuklarımız, hepimizin geleceği. Yarının doktorları, mühendisleri, öğretmenleri onlar olacaklar. İlk kez mezuniyet heyecanı yaşıyorlar. Bundan sonraki süreçte de ortaokul, lise ve üniversitede mezuniyet heyecanı yaşayacaklar. Büyükşehir Belediyesi olarak kreşlerimiz ve kurslarımız vasıtasıyla çocuklarımızın eğitimine büyük önem veriyoruz. Çocuklarımızı iyi eğitirsek, ülkemiz daha refah yarınlara kavuşacaktır. Mezuniyet törenine katıldığınız için hepinize çok teşekkür ediyorum”

Mezuniyet programı hakkında bilgi veren Atatürk Kent Parkı Kreş ve Gündüz Bakımevi Müdürü Başak Ustamehmetoğlu, “3 yaşında aldığımız çocukları 6 yaşında yuvamızdan uçuruyoruz. Hüzünlü bir gün yaşıyoruz aslında. Pandemi döneminde çocuklarımızdan uzak kaldık, bizim için gerçekten zor oldu. Bugüne güzel bir şekilde hazırlandık. Çocuklarımız ailelerine gösteri yaptılar. Diplomalarını dağıtarak, çocuklarımızı yeni okullarına uğurladık” dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)