Manisa'da Yağmur Suyu Birikintilerine Son Verecek Çalışma

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, yaptığı çalışmalar ile sorunlara bir bir çözüm üretmeye devam ediyor.

Yerel 31.01.2021, 11:48
Manisa'da Yağmur Suyu Birikintilerine Son Verecek Çalışma

MASKİ Genel Müdürü Burak Aslay, Yunusemre ilçesi Atatürk Mahallesi Dericiler Sitesi’nin olduğu kavşak noktasında incelemelerde bulundu. Aşırı yağışlarda mevcut alanın çevre yolu ile bölünmesinden sonra su birikintisi yaşanmaya başlandığını belirten Aslay, bölgede yapacakları koruge boru imalatı ile suyun dere yatağına sağlıklı bir şekilde deşarj edileceğini ifade etti.

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, yaptığı çalışmalar ile sorunlara bir bir çözüm üretmeye devam ediyor. Çevre yolunun inşasından sonra Yunusemre ilçesine bağlı Atatürk Mahallesi Dericiler Sitesi’nin olduğu noktada aşırı yağışlarda yaşanan su birikintilerine de çözüm üretilecek. Çevre Koruma ve Kontrol ile Kanalizasyon Dairesi Başkanlığı ekiplerinin koordinasyonunda yapılacak çalışma sayesinde vatandaşın mağduriyet yaşanmasının önüne geçilecek. Bu kapsamda, çalışma öncesinde MASKİ Genel Müdürü Burak Aslay da sahaya çıkarak incelemelerde bulundu. Aslay’a, Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı Cem Çöllü, Kanalizasyon Daire Başkanı Mümin Deniz ile teknik personel eşlik etti.

Çalışma kısa süre içerisinde başlayacak

MASKİ Genel Müdürü Burak Aslay, bölgede yaptığı inceleme sonrası yaptığı açıklamada, “Dericiler Sitesi’nin olduğu kavşak noktasında çevre yolunun inşa edilmesinden sonra yolun altında su birikintileri yaşanmaya başlamıştı. Biz de ekiplerimizle birlikte mevcut alanda incelemede bulunduk, çözüm için gerekli planlamayı yaptık. Ekiplerimiz kısa bir süre içerisinde çalışmalarına başlayacak. Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün’ün öncülüğünde hizmetlerimize devam edeceğiz” dedi.

Yorumlar (0)