Manisa haberleri

İtfaiye Teşkilatı’nın 307’nci kuruluş yıldönümü dolayısıyla Emniyet Teşkilatı’ndan Manisa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanı Gürhan İnal ve personellerine kutlama ziyareti gerçekleştirildi.

Yerel 30.09.2021, 18:25
Manisa haberleri

Manisa Emniyeti, 307’nci kuruluş yıldönümü haftası içinde bulunan Manisa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı’na kutlama ziyaretinde bulundu.

Manisa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanı Gürhan İnal, emniyet mensuplarını makamında ağırladı. Emniyet mensupları itfaiye teşkilatının kuruluş yıldönümünü kutlarken, itfaiyenin büyük sorumluluk üstlenerek can ve mal kayıplarının yaşanmaması için canlarını ortaya koyduklarını belirterek, yaptıkları çalışmalarda başarı dileklerini iletti. İtfaiye Dairesi Başkanı Gürhan İnal ise, yapılan ziyaretten dolayı mutlu olduğunu ifade ederek, itfaiye teşkilatı kadar emniyet teşkilatının da öneminde değinerek, çalışmalarında kolaylıklar diledi. Ziyaretin anısına çekilen hatıra fotoğrafı sonrasında ziyaret sona erdi.


MASKİ’den Kömürcüler Sitesinin Taşkın Sorununa Neşter

MASKİ Genel Müdürlüğü, Şehzadeler ilçesine bağlı Turgut Özal mahallesinden Akpınar mahallesine uzanan ve her yıl yağışlı havalarda suların birikmesi ile taşkın tehlikesi yaşayan Kömürcüler Sitesi ve Mermerciler Sitesinin bulunduğu bölgede yağmur suyu hattı çalışması gerçekleştiriyor.

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, il genelinde yağışlı havalarda meydana gelebilecek taşkın sorunları ortadan kaldırmak amacıyla çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda Kanalizasyon Dairesi Başkanlığı ekipleri tarafından Şehzadeler ilçesi Turgut Özal mahallesinden Akpınar mahallesine uzanan  ve her yıl yağışlı havalarda suların birikmesi ile taşkın tehlikesi yaşayan Kömürcüler Sitesi ile Mermerciler Sitesinin bulunduğu bölgede yağmur suyu hattı çalışması gerçekleştiriliyor. Kanalizasyon Dairesi Başkanı Mümin Deniz, şube müdürü Şahika Orhan ile çalışmaları yerinde takip etti. Yetkililerden bilgi alan Daire Başkanı Mümin Deniz, kısa süre içerisinde yağmur suyu çalışmasının tamamlanacağını belirtti.

“Bölgedeki taşkın sorununu çözüme kavuşturacağız”

Geçtiğimiz yıllarda yağışlı havalarda bölgede sorun yaşandığını belirten Deniz, “MASKİ Genel Müdürlüğü olarak yıllardır kömürcüler sitesinde yaşanan su birikintileri trafikte aksamalara neden olmaktaydı. Bu sorunu çözmek adına Kömürcüler Sitesi ve Mermerciler Sitesi arasından Devlet Demiryollarına kadar gelen yağmur suyu hattının temizliği ve bakımı yapıldı. Yatay delgi ile hattı uzattık ve dere yatağı ile birleştiriyoruz. 300 metre uzunluğundaki yağmur suyu çalışmamız ile artık bu bölgede taşkın sorunu yaşanmayacak” dedi.


Delemenler Muhtarından Genel Müdür Aslay’a Ziyaret

Alaşehir ilçesine bağlı Delemenler Mahalle Muhtarı Yasin Ertürk, MASKİ Genel Müdürü Burak Aslay’ı makamında ziyaret etti. Muhtar Ertürk, MASKİ Genel Müdürlüğünün mahallesinde yaptığı çalışmalarla sorunlardan kurtulduklarını belirtti.

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürü Burak Aslay, Alaşehir ilçesine bağlı Delemenler Mahalle Muhtarı Yasin Ertürk’ü makamında ağırladı.

Mahallesinde yapılan dere ıslah çalışması ve kısmi içme suyu şebeke hattı imalatı ile mahalle olarak sorunlardan kurtulduklarını dile getiren Muhtar Ertürk, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e teşekkürlerini iletti. Genel Müdür Aslay, Muhtar Ertürk’ün mahallesindeki alt ve üstyapının yenilenmesi için istek ve taleplerini dinledi. Muhtar Ertürk’e nazik ziyaretlerinden dolayı teşekkür eden Genel Müdür Aslay, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün vizyonu doğrultusunda il genelindeki yatırımların hız kesmeden devam ettiğini belirtti.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)