Manisa il ve ilçe Odalar Müşterek İstişare Toplantısı gerçekleştirildi

Manisa il ve ilçe Odalar Müşterek İstişare Toplantısı Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Salonunda gerçekleştirildi.

Yerel 07.10.2021, 20:43
Manisa il ve ilçe Odalar Müşterek İstişare Toplantısı gerçekleştirildi

Manisa il ve ilçe Odalar Müşterek İstişare Toplantısı TOBB Manisa İl Oda ve Borsalar Akademik Danışmanı Prof.Dr.Mahmut Karğın’ın moderatörlüğünde gerçekleşti.

Toplantıya Manisa Ticaret ve Sanayi Odası, Akhisar Ticaret ve Sanayi Odası, Alaşehir Ticaret ve Sanayi Odası, Demirci Ticaret ve Sanayi Odası, Gördes Ticaret ve Sanayi Odası, Salihli Ticaret ve Sanayi Odası, Soma Ticaret ve Sanayi Odası, Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası yönetim Kurulu Başkanları, Meclis Başkanları, Yönetim Kurulu Üyeleri, TOBB Manisa İl Oda ve Borsalar Akademik Danışmanı Prof. Dr. Hüseyin Aktaş ve Manisa TSO Genel Sekreter Yardımcısı Nermin Yener katılım sağladı.

Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yılmaz; toplantıda yaptığı konuşmada, “Odamızın ev sahipliğinde gerçekleştirmiş olduğumuz istişare toplantısına katılan İlçe Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanlarımıza, Meclis Başkanlarımıza ve Yönetim Kurulu Üyelerimize çok teşekkür ediyorum. İlimize yönelik yapılmakta olan projeleri ve yapılmasını planladığımız faaliyetleri birlikte konuşup tartışacağız. Malum Pandemi döneminde hepimiz büyük zorlular yaşadık. Bu sorunları elimizden geldiğince çözüm bulduk. TOBB Başkanımız Sayın M. Rifat Hisarcıklıoğlu Başkanımız önderliğinde bizlerin ve üyelerimizin yaşadığı sorunları ilgili makamlara ilettik. Üyelerimizin sorunları yüksek sesle dile getirdik. Ama sorunlarımızın tam anlamıyla çözüldüğü söyleyemeyiz. Pandemi sürecinin etkileri devam ediyor. Bu bağlamda odamız ev sahipliğinde hep birlikte bir araya gelelim istedik. Çok faydalı bir toplantı olacağını düşünüyorum. Ortak akılla ve elbirliğiyle konuşup yaşadığımız sorunları ve çözüm önerilerini ortaya koyacağız. Hep birlikte bir yol hatırası belirleyeceğiz. Ben şimdiden katkı ve iş birlikleri için İlçe Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanlarımıza, Meclis Başkanlarımıza ve Yönetim Kurulu Üyelerimize şahsım ve yönetim kurulu adına teşekkürlerimi sunuyorum. Toplantımızın hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

Oda başkanlarının konuşmaların ardından Manisa ilinin ekonomik ve sosyal olarak bu süreçten en az hasarla çıkıp, normalleşme sürecine adapte olurken dikkat edilmesi gereken konular istişare edildi. Aynı zamanda bundan sonraki süreçte neler yapılmasına dair Odaların görüş ve talepleri gündeme alındı.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)