Manisa'da 29 Ekim Kutlamalarına Gölge Düştü

TÜRKİYE Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 90. Yıldönümü nedeniyle Manisa Belediyesi tarafından düzenlenen Serdar Ortaç konseri, Cumhuriyeti kabullenemeyen kişilerin çıkardığı olaylar nedeniyle yarıda kaldı.

Yerel 30.10.2013, 14:12 30.10.2013, 14:45
Manisa'da 29 Ekim Kutlamalarına Gölge Düştü

TÜRKİYE Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 90. Yıldönümü nedeniyle Manisa Belediyesi tarafından düzenlenen Serdar Ortaç konseri, Cumhuriyeti kabullenemeyen kişilerin çıkardığı olaylar nedeniyle yarıda kaldı. Manisa Belediye Başkanı Cengiz Ergün olayları çıkaranları kınayarak, “30 Ağustos Zafer Bayramı’ndan sonra 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 90. Kuruluş yıldönümünde de ortaya aynı provokatör kişiler çıkmıştır. Bu Cumhuriyeti çekememezliktir. Atatürk’ün koyduğu ilke ve inkılâpları kabullenememektir” şeklinde konuştu.

Manisa Belediyesi tarafından Türkiye Cumhuriyeti’nin 90. Yıldönümü nedeniyle Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlediği Serdar Ortaç konseri, kendini bilmez kişiler tarafından çıkarılan olaylar nedeniyle yarıda kaldı. Sanatçının sahneye çıkmasından kısa süre sonra sahneyi taş yağmuruna tutan kendini bilmez kişiler, ortalığı savaş alanına çevirdi. Özellikle sahnenin ön tarafında bulunan kadın ve çocuklar çıkan olaylar nedeniyle ezilme tehlikesi geçirdi. Çıkan olaylar nedeniyle Sanatçı Serdar Ortaç, konser alanını terk etmek zorunda kaldı. Daha sonra Manisa Belediye Başkanı Cengiz Ergün, konser alanına geldi. Türkiye Cumhuriyeti’nin 90. Kuruluş yıldönümünü Manisa’da coşku içerisinde kutladıklarını ifade eden Başkan Ergün, “Bu gece Cumhuriyetimizin kutlama törenlerinde Manisa’da yer yerinden oynadı. Çok coşkulu bir kutlama yapıldı. Ancak çıkan bu olaylar kutlamalara gölge düşürmüştür. Bu Cumhuriyeti çekememezliktir. Atatürk’ün ilke ve inkılâplarını kabullenmemektir” diye konuştu.

Yapılanlar Manisa halkına mal edilmemeli

Manisa Belediye Başkanı Cengiz Ergün, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın ardından aynı kişilerin Cumhuriyet Bayramı’nda da ortaya çıktığını hatırlatarak, “Bu yapılanlar Manisa halkına mal edilmemeli. Biz Manisa halkının her zaman yanındayız. Manisa halkının da bizim yanımızda olduğunu bugün gördük” dedi.

Başkan Ergün Serdar Ortaç ile buluştu

Manisa Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Cumhuriyet Meydanı’nda yaptığı açıklamaların ardından Sanatçı Serdar Ortaç ile Anemon Otel’de bir araya geldi. Sanatçıdan konserin en kısa zamanda yeniden yapılması talebinde bulunan Başkan Ergün, yaşanan olaylardan duyduğu üzüntüyü dile getirdi. Sanatçı Serdar Ortaç ise çıkan olayların provoke amaçlı olduğunu ifade ederek, kendisine isabet eden taşı Başkan Ergün’e gösterdi. En kısa zamanda Manisa’da yeniden konser vermek istediğini söyledi.

Yorumlar (0)