Manisa'da Bahar Müjdelendi

Baharın müjdeleyicisi Nevruz Bayramı, Manisa’da gerçekleştirilen çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Yerel 22.03.2015, 13:06 22.03.2015, 13:52
Manisa'da Bahar Müjdelendi
Baharın müjdeleyicisi Nevruz Bayramı, Manisa’da gerçekleştirilen çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Etkinlikler kapsamında Tarzan Meydanı’ndaki Nevruz şöleninde sahne alan halk ozanlarının birbirleri ile atışmaları Manisalıların büyük beğenisini topladı. Etkinlikleri Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün de, eşi Şeyda Ergün ile birlikte takip etti.

Nevruz Bayramı etkinlikleri kapsamında Tarzan Meydanı’nda Nevruz Şöleni düzenlendi. Şöleni Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ve eşi Şeyda Ergün’ün yanı sıra, Manisa Valisi Erdoğan Bektaş, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Halil Memiş, Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, Büyükşehir Belediyesi Daire Başkanları ve çok sayıda Manisalı izledi. Şölende ilk olarak Halk Ozanları sahne aldı. Protokol üyelerine ‘hoş geldiniz’ diyerek performanslarına başlayan halk ozanları, türküler ve halk şiirleri seslendirdiler. Halk ozanlarından Osman Feryadi’nin Çanakkale Zaferi için yazdığı şiiri okuması, meydanda bulunan herkesi duygulandırdı. Halk Ozanları konserinin ardından Manisa Valisi Erdoğan Bektaş, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ve Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, halk ozanlarına çiçek takdim etti.

Halk ozanlarının atışması beğeni topladı

Halk ozanlarının ardından sahne alan halk oyunları ekipleri, sergiledikleri zeybek ve harmandalı gösterileri ile büyük alkış aldı. Adından tekrardan sahne alan halk ozanlarından Aşık Ozan Nihat, Osman Feryadi ve Ali Canani birbirleri ile atıştılar. Ozanların birbirleri ile atışmaları sırasında seslendirdikleri dörtlükler, Manisalıların büyük beğenisini topladı. Büyük, küçük, genç, yaşlı çok sayıda Manisalı, etkinliği ilgiyle takip ederken, bazı vatandaşlar da ozanların atışmalarını cep telefonlarına kaydetti. Şölen alanında çocukların Başkan Ergün’e ilgisi büyüktü. Etkinlikler devam ederken, çocuklar Başkan Ergün’ün yanına gelerek, bol bol fotoğraf çektirdi.
Yorumlar (0)