Manisa'da Vatandaşa Yeni Covid-19 Önlemleri Bilgilendirmesi

Manisa Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı, Kamuya açık alanlarda sigara yasağından market ve manavlarda poşet kullanımına, maskenin ağzı ve burnu tamamen kapatılacak şekilde takılmasından sosyal mesafe kurallarına kadar tüm detayların yer aldığı bildiriler

Yerel 13.11.2020, 21:13 13.11.2020, 22:34
Manisa'da Vatandaşa Yeni Covid-19 Önlemleri Bilgilendirmesi

İçişleri Bakanlığı ve İl Hıfzıssıhha Kurulu’nun aldığı kararlarla ilgili hazırladığı bildirileri esnaf ve vatandaşa dağıtan Manisa Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı, koronavirüs tedbirleri kapsamında Kamuya açık alanlarda sigara yasağından market ve manavlarda poşet kullanımına, maskenin ağzı ve burnu tamamen kapatılacak şekilde takılmasından sosyal mesafe kurallarına kadar tüm detayların yer aldığı bildiriler.

Solunum yoluyla kolay bir şekilde ulaşabilen ve vaka sayısının günbegün arttığı koronavirüs salgınına karşı, hem İçişleri Bakanlığı hem de Manisa Valiliği İl Hıfzıssıhha Kurulu, yeni tedbirler aldı.

“Birlikte Başaracağız”

 Zabıta Dairesi Başkanı Mustafa Duman yaptığı açıklamada şunları söyledi;

“Koronavirüs salgını dolayısıyla hemşehrilerimizin sağlığı ve bu salgının önlenmesi noktasında da üzerimize düşeni yapıyoruz. Hazırladığımız bildirilerle ilimiz genelinde vatandaşlarımızı yeni tedbirler konusunda bilgilendirdik. Ayrıca zabıta araçlarımızdan sesli anonslarla Manisalıları dikkat etmeleri gereken hususlar konusunda uyardık. Bu çalışmalarımız devam edecek. Maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına tam riayet etmemiz durumunda bu salgını hep birlikte yenebiliriz. İnşallah birlikte başaracağız. Bu bağlamda hemşehrilerimize kurallara uymaları çağrısında bulunuyoruz”

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)