Manisalılar’a Türk Bayrağı

Manisa Belediyesi, her yıl olduğu gibi bu yıl da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla Manisalılar’a Türk Bayrağı armağan etti.

Yerel 28.10.2013, 22:40 28.10.2013, 22:57
Manisalılar’a Türk Bayrağı

Manisa Belediyesi, her yıl olduğu gibi bu yıl da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla Manisalılar’a Türk Bayrağı armağan etti. Manolya Meydanı’nda gerçekleştirilen bayrak dağıtımında on bin adet Türk Bayrağı’nı tek tek vatandaşlara hediye eden Belediye Başkanı Cengiz Ergün, vatandaşlardan büyük ilgi gördü. Cumhuriyetin önemini vurgulayan Başkan Ergün, “Biz Cumhuriyetimize sahip çıkıyor ‘Ne mutlu Türküm Diyene’ diyoruz” dedi.

 

Manisa Belediyesi tarafından Manolya Meydanı’nda kurulan standta vatandaşlara 10 bin adet bayrak ile Andımız’ın yer aldığı broşür dağıtıldı. Geleneksel olarak her yıl gerçekleştirilen bayrak dağıtımına Manisa Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Başkan Ergün’ün Eşi Şeyda Ergün, Belediye Başkan Yardımcıları Mimar Azmi Açıkdil, Nursel Ustamehmetoğlu, Tamer Çipiloğlu, Taner İçöz, Funda Solak, Serpil Çakır ve Türkan Taş Köroğlu, MHP’li Belediye Meclis Üyeleri Haldun Oluç ve Sezai Gürcan, Fen İşleri Müdürü Cem Çöllü, Basın Halkla İlişkiler Müdürü Hasan Eryılmaz, Kültür Müdürü Mümin Deniz, Zabıta Müdürü Aydoğan İra, Kent Konseyi Başkanı Mustafa Genç, Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Sevil Şekercioğlu, MHP Manisa İl Başkanı Mehmet Ödevli, MHP Şehzadeler Belediye Başkan Aday Adayı Tamer Akkal, MHP Manisa İl Kadın Kolları Başkanı Hacer Semerci, Ülkü Ocakları İl Başkanı Onur Pabuççuoğlu ve Hamzabeyli Belediye Başkanı Sami Acar katıldı. Manolya Meydanı’nda kurulan standta, yaşlısından gencine binlerce Manisalı, Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün elinden Türk Bayrağı alabilmek için sıraya girdi. Başkan Ergün’e sevgilerini sunan vatandaşlar, Ergün’ün elinden Türk bayraklarını aldıktan sonra Başkan Ergün ile fotoğraf çekilip, Türk bayraklarını imzalattı.


Ne Mutlu Türküm Diyene

          Manisa Belediyesi’nin Türk Bayrağı hediyesini geleneksel hale getirdiğini ve bu yıl da geleneği bozmadığını belirten Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Türk Bayrağı’nın önemini vurgulayarak, “Atamız Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere armağan ettiği Cumhuriyet Bayramı'nı yine coşkulu bir şekilde, hep birlikte kutluyoruz. Göreve geldiğimiz ilk yıldan beri Cumhuriyet Bayramımız’ın adına yakışır bir şekilde kutlanması adına çeşitli etkinlikler gerçekleştiriyoruz. Bu kapsamda da Manisalı halkımızın yoğun ilgiyle karşıladığı Türk Bayrağı hediyesini geleneksel hele getirdik. Görüldüğü üzere Türk Bayrağımız’a yoğun ilgi ve talep var. O açıdan bu yoğun ilgiyi de göz önünde bulundurarak bu yıl bayrak sayısını 10 bine çıkardık. Bunun yanı sıra evlere ve iş yerlerine de bayrak dağıtımlarımız devam ediyor” dedi.  29 Ekim’in Türk Tarihinde unutulmaz bir gün olduğunu belirten Başkan Ergün, “Biz bugün burada bulunuyorsak, demokrasi, hak ve özgürlükler noktasında yaşayabiliyorsak, bunu Cumhuriyetimize borçluyuz. O açıdan ‘Ne mutlu Türkün Diyene’ diyor, Allah’tan nice Cumhuriyet Bayramlarını sağlık ve sıhhat içinde kutlamayı diliyorum” dedi.


Başkan Ergün’den Etkinliklere Davet

         Manisalı vatandaşları Cumhuriyet’in 90. kuruluş yıldönümü etkinliklerine davet eden Başkan Ergün, “Manisa Belediyesi olarak her yıl olduğu gibi bir dizi etkinlikle Cumhuriyetimiz’in kuruluş yıldönümünü kutluyoruz. Bu kapsamda yarın sabah Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirilecek törenlerin ardından saat 14:00’de Atatürk Gençlik Merkezi’nin ev sahipliğinde ‘İlmek İlmek Atatürk’ü İşliyor’ adlı sergi açılışı yapılacak. Saat 19:30’da Şeyh Fenari Camii önünde bir araya gelerek Cumhuriyet Meydanı’na kadarki güzergahta geleneksel Fener Alayımız’ı gerçekleştireceğiz. Son olarak da ünlü sanatçı Serdar Ortaç’ın vereceği Cumhuriyet Konseri’ne katılacağız. Bu kapsamda yediden yetmişe tüm halkımızı Cumhuriyet coşkusunu, heyecanını ve mutluluğunu paylaşmaya davet ediyorum” diye konuştu. 

Yorumlar (0)