Alexa

MASKİ Afet Koordinasyon Merkezi, İlk Toplantısını Yaptı

MASKİ Genel Müdürü Şehnaz Başaran başkanlığında gerçekleşti. İlgili tüm birimlerin yer aldığı toplantıda, MAKOM’un yönetim, organizasyon ve görev dağılımına ilişkin gündem maddeleri görüşüldü.

MASKİ Afet Koordinasyon Merkezi, İlk Toplantısını Yaptı

MASKİ Genel Müdürlüğü Afet Koordinasyon Merkezi Yönetim Toplantısı, MASKİ Genel Müdürü Şehnaz Başaran başkanlığında gerçekleşti. İlgili tüm birimlerin yer aldığı toplantıda, MAKOM’un yönetim, organizasyon ve görev dağılımına ilişkin gündem maddeleri görüşüldü.

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, olası afet ve acil durum hallerinde etkili müdahaleyi sağlamak amacıyla kurduğu MASKİ Genel Müdürlüğü Afet Koordinasyon Merkezi (MAKOM)’un ilk toplantısını gerçekleştirdi. MASKİ Genel Müdürü Şehnaz Başaran’ın başkanlığında düzenlenen toplantıya, Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Çevik, ilgili daire başkanları ve şube müdürleri katıldı. Kanalizasyon Dairesi Başkanlığı sekretaryasında görev yapan merkezin işleyiş, görev ve yetki dağılımı, organizasyon ve çalışmalarına ilişkin gündem maddeleri konuşuldu.

Olası afet halinde merkezi yönetim sağlanacak

Kanalizasyon Daire Başkanı Mümin Deniz, afet durumlarında tek merkezden daha hızlı ve etkili bir yönetimin sağlanması amacıyla bu merkezin oluşumunu yasal mevzuata uygun şekilde tamamladıklarını ifade etti. Daire Başkanı Deniz, benzer merkezlerin diğer büyükşehirlerde de bulunduğunu belirterek, bu hizmetin Manisa’da da hayata geçirilmesiyle, afet riskine karşı daha hazırlıklı ve merkezi bir çalışma yürütüleceğini vurguladı.

“Afet risk yönetimine hazırlıklı olmamız şart”

MASKİ Genel Müdürü Şehnaz Başaran, toplantının açılış konuşmasında şu ifadeleri kullandı: “Elbette ki ortak dileğimiz böyle afetlerle hiç karşılaşmamaktır, ancak bu olasılık maalesef ki her an mevcut ve bizlerin de buna hazırlıklı olması şart. Çünkü deprem, sel, toprak kayması gibi anlarda gerçekten de insanların bir arada durabilmeleri ve bunu sürdürebilmeleri çok daha zor hale geliyor. Bizler şimdiden bu olasılığa ve riskin yönetilmesine dair tedbirler alıp çalışmalarımızı planlarsak, zamanı geldiğinde bunların önemini elbette ki görürüz. MASKİ olarak bu çaba ve koordinasyona MAKOM sayesinde katkı sağlayarak, dayanışma ve etkin müdahalede bulunma adına çalışmalarımıza devam edeceğiz”

Güncelleme Tarihi: 25 Ağustos 2019, 14:06
YORUM EKLE