MASKİ, Altyapı Çalışmalarına Devam Ediyor

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, il genelinde altyapı ihtiyaçlarını karşılamak için çalışmalarını sürdürüyor.

Yerel 06.10.2021, 19:42
MASKİ, Altyapı Çalışmalarına Devam Ediyor

MASKİ Genel Müdürlüğü, Ahmetli ilçesinde Hükümet ve Demirciler Caddesinde Büyükşehir Belediyesi tarafından devam eden prestij cadde çalışmaları kapsamında yağmur suyu hattı döşeme işi nedeniyle Hızır Reis ve Kolay Sokakta içme suyu hattının yönünü değiştirdi.

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, Ahmetli ilçe merkezinde Hükümet ve Demirciler Caddelerinde yürütülen prestij cadde işi nedeniyle yağmur suyu hattı döşeme çalışması gerçekleştiriliyor. Hattın bağlantılarının yapılacağı Hızır Reis ve Kolay Sokakta içme suyu hattı ile güzergahın çakışması ve daha sağlıklı bir içme suyu hattı için deplase çalışması yapıldı. Hayata geçirilen çalışma ile daha sağlıklı bir yapıya hayat verildi. Büyükşehir Belediyesi Muhtarlık İşleri Şube Müdürü Nilhan Kılınç da çalışmaları yerinde takip etti.

Gökçeköy’de MASKİ Farkı Yaşanıyor

MASKİ Genel Müdürlüğü, Salihli ilçesine bağlı Gökçeköy Mahallesinde içme suyu deposunda bakım-onarım ve tadilat çalışmalarına başladı. Mahalle Muhtarı Süleyman Babacan, “Aklımızda, hayalimizde düşünemediğimiz şeyleri Büyükşehir Belediyesi bizlere sunuyor. Büyük Başkanımız Sayın Cengiz Ergün’e dağ başında olan bir köyü düşündüğünden dolayı teşekkürlerimi iletiyorum” dedi.

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, il genelinde içme suyu deposu tadilatlarına devam ediyor. İçme Suyu Dairesi Başkanlığı bünyesinde yürütülen çalışmalar kapsamında Salihli ilçesine bağlı Gökçeköy Mahallesinde de tadilat işine başlandı. Depoda fayans döşeme işi ile manevra odasındaki boruların değişimi tamamlandı. Dış cephede sıva yapma çalışmasına devam edilen depoda, sırasıyla yalıtım ve cephe boyama işi de yapılacak. Ardından himaye çiti ile çevrilecek olan depoya dışarından herhangi bir müdahale edilmesinin önüne geçilecek.

Alt ve üstyapı çalışmalarının ihalesi yapıldı

Mahallede alt ve üstyapı dönüşümü için ihaleye çıkıldı. Çalışmaların başlaması ile birlikte Gökçeköy de MASKİ farkını yaşayacak. Alt ve üstyapı işi ile uzun yıllar kullanılacak bir yapıya imza atılacak.

“Her istediğimiz Allah razı olsun ki oluyor”

Mahalle Muhtarı Süleyman Babacan, “Gördüğünüz gibi su depomuzda bir çalışma var. İçerisi kötü bir durumdaydı. Borular ve vanalar değişti. Ayrıca içi fayans döşendi. Aklımızda, hayalimizde düşünemediğimiz şeyleri Büyükşehir Belediyesi bizlere sunuyor. Öncelikle büyük Başkanımız Sayın Cengiz Ergün’e, dağ başında olan bir köyü düşündüğünden dolayı teşekkürlerimi iletiyorum. Mahallemize bir de sondaj kuyusu açıldı. Henüz bağlantıları yapılmadı. Allah birlikteliğimizi hiç bozmasın. Her istediğimiz Allah razı olsun ki oluyor. Mahallemizdeki alt ve üstyapı çalışması için Cengiz Başkanımızdan müjdemizi aldık. İnşallah önümüzdeki günlerde çalışmalara başlanacak. Başkanlarıma teşekkür ediyorum. İyi ki varlar diyorum” dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)