MASKİ, Yalan Haberi Ortaya Çıkarttı

Manisa Turgutlu'da yayın yapan bir site tarafından yapılan bir paylaşımın yalan ve iftira kampanyalarından birisi olduğunu MASKİ ortaya çıkarttı.

Yerel 13.09.2017, 20:57
MASKİ, Yalan Haberi Ortaya Çıkarttı

Turgutlu’da yayın yapan HK. isimli bir haber sitesinin yöneticisi H.Karataş tarafından sosyal medya hesabı üzerinden MASKİ'yi karalamaya yönelik yayınladığı faturanın başka bir şehre ait olduğu tespiti ile paylaşımda art niyet olduğu vurgulandı.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, sosyal medya üzerinden yapılan paylaşımlarla kurumu karalamaya çalışan kişiler ile ilgili hukuki işlemlerin başlatılacağını ifade etti.

MASKİ yetkilileri tarafından yapılan açıklamada, H.b. isimli haber sitesinin yöneticisi H.Karataş’ın sosyal medya hesabı üzerinden yapmış olduğu paylaşımla ilgili olarak art niyet bulunduğu belirtti. Karataş’ın sosyal medya üzerinden paylaştığı su faturasının başka bir şehire ait olduğunu ifade eden MASKİ yetkilileri, kendi kurum faturalarının üzerinde karekod uygulamasının olmadığının altını çizdi.

Fatura MASKİ’ye ait olsa 66,00 TL’ye denk geliyor

Yetkililer ayrıca Turgutlu ilçesinden yapılan paylaşım üzerine ilçede kullanılan mesken tarifesinin 4,14 TL (su bedeli+KDV % 8+atıksu bedeli+KDV %8+ ÇTV) olduğunu açıkladı. Sosyal medya hesabında görülen 16 metreküplük tüketim üzerinden fatura hesaplandığında 66,00 TL’ye tekabül ettiğini vurgulayan MASKİ yetkilileri paylaşımda görülen faturanın 92,00 TL’ye karşılık geldiğini belirtti. MASKİ tarafından yapılan açıklamada bu tür yalan haberlere itibar edilmemesinin önemine değinildi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)