MASKİ’den Manisa’ya Yeni Güneş Enerji Santrali

MASKİ Genel Müdürlüğü, güneş enerji santrali ile çevreci yatırımlarına devam ediyor. Yaklaşık 1 megavat enerji üretecek olan santralin maliyeti 8 milyon 500 bin TL olacağı belirtildi.

Yerel 15.11.2020, 12:18
MASKİ’den Manisa’ya Yeni Güneş Enerji Santrali

Manisa'da Seyitli mahallesine inşa edecek güneş enerji santrali ile çevreci yatırımlar devam ediyor. Yaklaşık 1 megavat enerji üretecek olan santralin maliyeti 8 milyon 500 bin TL olacağı belirtildi.

Milli ve yenilenebilir enerji kaynaklarına her zaman önem veren MASKİ Genel Müdürlüğü, çevreci yatırımlarına bir yenisini daha ekliyor. Manisa Merkez Atıksu Arıtma tesisine 5 milyon 500 bin TL yatırımla güneş enerji santrali kazandıran MASKİ, projelerine bir yenisini daha ekleyerek Seyitli mahallesine de santral kuracak. 13 dönümlük arazi üzerinde yaklaşık 1 megavat enerji üretecek tesisin maliyeti 8 milyon 500 bin TL olacağı öngörülüyor. İhale hazırlıkları devam eden projenin 150 günlük inşa süresi bulunuyor.

Güneş enerji santrali Seyitli mahallesine yapılacak

MASKİ’nin enerji maliyetlerini düşürmek için yapacağı güneş enerji santralinin Yunusemre ilçesine bağlı Seyitli mahallesine kurulacağını MASKİ Genel Kurulunda söyleyen, Manisa Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mehmet Güzgülü, “Yerli, milli ve yenilenebilir enerji kaynaklarına büyük önem veriyoruz. Manisa merkez atıksu arıtma tesisimizden sonra Seyitli mahallemize de yeni bir güneş enerji santrali planlıyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün’ün talimatları ile çevreci yatırımlarımız devam edecek” dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
açık