MASKİ’den Yeni İmara Açılan Noktalara Yeni Hat

MASKİ Genel Müdürlüğü, Turgutlu ilçesine bağlı Ergenekon Mahallesinde yeni imara açılan noktada kısmi kanalizasyon hattı döşeme çalışmasına başladı.

Yerel 18.09.2022, 12:26
MASKİ’den Yeni İmara Açılan Noktalara Yeni Hat

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, kentin gün geçtikçe artan altyapı ihtiyacına yönelik çözüm üretmeye devam ediyor. Bu kapsamda, Turgutlu ilçesinde de MASKİ ekipleri, Ergenekon Mahallesinde kısmi kanalizasyon hattı imalatı yapıyor. Yerleşime yeni açılan noktada gerçekleştirilen çalışma ile bölgede ikamet edecek vatandaşa gerekli atık su altyapısı temin edilecek.

“Çalışmalardan memnunuz”

Mahalle Muhtarı Arif Yaşar, “Başta Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bize her zaman destek veriliyor. Çalışmalardan memnunuz” dedi.

Aşağıtefen Mahallesine Daha Verimli İçme Suyu Deposu

MASKİ Genel Müdürlüğü, Selendi ilçesine bağlı Aşağıtefen Mahallesi Topallar bağlısına daha sağlıklı içme suyu temini amacıyla 25 metreküplük prefabrik betonarme içme suyu deposu çalışmalarını tamamladı.

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, mahallelere prefabrik betonarme içme suyu deposu kazandırmaya devam ediyor. İçme Suyu Dairesi Başkanlığı bünyesinde yürütülen çalışmalar kapsamında Selendi ilçesine bağlı Aşağıtefen Mahallesi Topallar bağlısına hizmet edecek 25 metreküplük prefabrik betonarme bir deponun montajı yapıldı. Mevcut sondaja bağlantısı yapılacak olan prefabrik depo ile mahalleye daha sağlıklı bir sistem üzerinden içme suyu ulaşması sağlandı.

“Daha sağlıklı içme suyuna kavuştuk”

Mahalle muhtarı Mustafa Ercan, “MASKİ ekiplerimiz mahallemizde yeni bir depo çalışması gerçekleştirdi. Çalışmadan çok memnun kaldık. Sayenizde daha sağlıklı içme suyuna kavuştuk. Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün’e sevgilerimi iletiyor, MASKİ Genel Müdürlüğü ve emeği geçenlere çok teşekkür ediyorum” dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)