Alexa


M.Ayhan Acar, Samsun Milletvekili Aday Adaylığını Açıkladı

Ülkü Ocakları Eski Genel Başkanı M.Ayhan ACAR Milliyetçi Hareket Partisi Samsun Milletvekili Aday Adayı olduğunu açıkladı.

Yerel 10.03.2015, 22:29 10.03.2015, 22:38
M.Ayhan Acar, Samsun Milletvekili Aday Adaylığını Açıkladı
 Ülkü Ocakları Eski Genel Başkanı M.Ayhan ACAR Milliyetçi Hareket Partisi Samsun Milletvekili Aday Adayı olduğunu açıkladı.

MHP Samsun İl Başkanlığına gelerek MHP İl Başkanı Ömer Süslü ve çok sayıda partilinin de katıldığı bir toplulukta Milletvekili Aday Adaylığını açıklayan M.Ayhan Acar, Samsun halkının, kendi öz evladına vefa göstereceğine, sahip çıkacağına olan inancım tamdır.’ dedi.

Milletvekili Aday Adayı Acar, “Bu kutlu bayrağın çatısı altında sizlerle birlikte olmaktan duyduğum mutluluk ve haklı gururu belirterek yüce heyetinizi saygı ve sevgiyle semalyarak sözlerime başlamak istiyorum” diyerek yaptığı açıklamada:” Ülkemizin ve milletimizin geleceğini tayin edecek en önemli seçimlerden biri olacak olan ve7 Haziran 2015 tarihinde gerçekleştirilecek Milletvekili genel seçimlerinde samsun ilinden Milliyetçi Hareket Partisi Milletvekili aday adayı olduğumu siz kıymet bilir dava arkadaşlarımın ve Samsunlu hemşehrilerimizin bilgisine arzediyor, desteklerinizi , dualarınızı bekliyorum.”dedi.

Milletvekili aday adayı olma kararını alma konusunda belirleyici rol oynayan temel gerekçesini açıklayan Acar Şöyle dedi:

” Ferdi olmaktan her daim şeref ve onur duyduğum Türk Milleti’ne olan hizmet aşkımdır.hayatımın her döneminde düstur edindiğim bu teeml ilke doğrultusunda ,bulunduğum her kademe ve görevde gösterdiğim çaba konusundaki samimiyetimi ortaya koyabileceğim en önemli referansım, kişisel özgeçmişimdir.

Allah’a şükürler olsun li; bu kutlu davadan tarihin hiçbir döneminde uzak kalmadım,elimi taşın altına koymaya zerre kadar bir tereddüt göstermedim.

Yine Allah’a şükürler olsun ki ;kendimi bildiğimden bu yana tek bir kere yalpalamadım, tökezlemedim,mukaddes bildiğim bu davaya sırtımı bir kez dahi dönmedim.

Ülkeme ve Milletime hizmet etme inanç ve enerjimi, bürokrasi, devlet yönetimi ve siyasi birikimimle birleştirerek, önce Vatan düşüncesiyle ;etnik kökeni, dili, dini, inanç ve değerleri ne olursa olsun ,kendisini Türk Milleti’nin bir parçası ,bir ferdi sayan tüm vatandaşlar için kullanmayı istiyor, sizlerden teveccüh bekliyorum.

Ülkemizin getirildiği noktada, küstülecek ,kaybedecek tek bir fert dahi yoktur, Zaman birlik zamanıdır. Zaman, Allah’ın izni ile iktidara yürüme zamanıdır.

Son olarak; Miiletvekili adayı olma kararı vermemde belirleyici rol oynayan bir başka gerekçe de; Vatan ve milletiyle bölünmez bir bütün, tam bağımsız, güvenli, huzurlu ve barış içinde bir Türkiye için, Türkiye Büyük Millet Meclisi çatısı altında, Ülkücü hareketin mazisinden gelmiş, bu davanın hissiyetlarını içinde yaşayarak tam olarak özümsemiş, her daim ve katıksız ülkücülerin daha çok sayıda bulunmaları gerektiğine olan inancım ve katkı yapma arzumdur.

Bu noktada; ahde vefa duygusu yüksek, kadirşinas Samsun halkının, kendi öz evladına vefa göstereceğine, sahip çıkacağına olan inancım tamdır.’ ifadelerinde bulundu.

M.Ayhan Acar KİMDİR?

1961 Yılında Samsun -Vezirköprü’de doğdu.Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesinden 1984 yılında mezun oldu.12 Eylül sonrası Ülkü ocakları kuruculuğu ve genel başkanlığını yaptı.Kuruluşunda Bizim Ocak Dergisi sahipliği ve yazı işleri müdürlüğünü ,Milli Eğitim ve Kültür adlı akademik derginin genel yayın müdürlüğünü yürüttü .Halen ticaretle uğraşmaktadır.Evli ve iki çocuk babasıdır
Yorumlar (0)
17°
parçalı bulutlu
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P