Alexa

Mersin Büyükşehir Belediyesi Bisiklet Kiralama Programı, KentBis

“KentBis” projesi kapsamında; 6 noktada 150 bisikleti vatandaşın hizmetine sunan Mersin Büyükşehir Belediyesi yaptığı bu hizmetle vatandaşın ilgisini çekti. Özellikle gençler, 1 TL’ye sahili boydan boya gezmenin keyfini sürüyor.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Bisiklet Kiralama Programı, KentBis

Mersin Büyükşehir Belediyesi “Kent Bis” projesi kapsamında; Çevreye duyarlı, trafik stresinden uzak, doğa ile iç içe bir ulaşım için 6 noktada 150 bisikleti vatandaşın kullanımına sundu. Binlerce insanın faydalandığı bu hizmeti tek kişilik bisikletlerle daha kapsamlı hale getireceğini açıklayan ilgililer, Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin Bisiklet Kiralama Programı (KentBis) ile 1 TL’ye sahili boydan boya gezmenin keyfini sürdüklerini belirttiler.

MERSİN Büyükşehir Belediyesi'nin vatandaşlara ucuz ve sağlıklı bir yaşam sunan akıllı bisiklet uygulaması Mersinliler tarafından da yoğun ilgi gördü.

Mersin’in Adnan Menderes sahil şeridi, her mevsimde olduğu gibi, sonbahar aylarında da vatandaşların keyifli vakit geçirecekleri mekânlar arasında yerini alıyor.Güneşin, denizin ve yeşilin eşsiz buluşma noktası olan Mersin sahil şeridi, bisiklet yollarıyla güvenli bisiklet sürüşünü de sağlandığı belirtiliyor.

Kredi Kartı ile bisiklet keyfi

Bisikletleri şu ana kadar sürme imkanı bulamamış vatandaşlar, ilk deneyimlerini yaşayabilmek için rezervasyon yaptırmaksızın diledikleri bisikleti tercih ederek, sahili saati 1 TL’ye boydan boya gezebiliyorlar.Kredi kartıyla da Bisiklet kiralaması yapabilen vatandaşlar, Kredi kartı için ön provizyon ücreti 50 TL iken, sistemdeki bisikletlerin kiralanması için KentBis kartının içinde bulunması gereken minimum bakiye tutarı ise 5 TL olduğu belirtiliyor.

KentBis Akıllı Bisiklet kartı nasıl alınır?

Akıllı Bisiklet Mersin Sahilinde Projesi ile 5 istasyonda yer buluyor. Bisikletleri kiralayabilmek için vatandaşların KentBis Akıllı Bisiklet Merkezi’nden KentBis kartını temin etmeleri yeterli oluyor. Vatandaşlar, nüfus cüzdanı, ehliyet veya pasaport ile verilen sözleşmeyi imzalayarak kartı temin edip hizmetten faydalanabiliyor. 16-18 yaş arası gençlerinse KentBis Kart alabilmeleri için bir ebeveynlerini yanlarında bulundurmaları gerekiyor.

KentBis istasyonları Nerede?

1 No’lu İstasyon: Özgecan Aslan Meydanı

2 No’lu İstasyon: Fenerbahçe Meydanı yanı

3 No’lu İstasyon: Sultaşa Oteli arkası deniz tarafı

4 No’lu İstasyon: Orkide Kafe yanı

5 No’lu İstasyon: Sahil sonunda yer alan Cumhuriyet parkı

KAPSAMHABER

YORUM EKLE