Alexa

MHP Adana M. Adayı Çardak'tan 3 Mayıs Türkçülük Mesajı

Milliyetçi Hareket Partisi Adana Milletvekili Adayı Dr.Demet Çardak 3 Mayıs Münasebetiyle kutlama mesajı yayınladı.

MHP Adana M. Adayı Çardak'tan 3 Mayıs Türkçülük Mesajı

Milliyetçi Hareket Partisi Adana Milletvekili Adayı Dr.Demet Çardak 3 Mayıs Münasebetiyle kutlama mesajı yayınladı.

Dr. Demet Çardak'ın Mesajı şöyle:

TÜRKİYE SAHİPSİZ DEĞİLDİR

Dr.Demet Çardak, Yıllar önce 3 Mayıs’ta, milletimizin tarihinde bu milletin sahipsiz olmadığını gösteren bir hareket yaşanmıştır. İçine düştüğü veya düşürüldüğü her kötü durumda, her bunalımda hiçbir karşılık beklemeden ona sahip çıkan, kendisini millete gönüllü olarak adamış Türk milliyetçileri, 3 Mayıs 1944’te de fedakârca, tarihi rollerini üstlenmiş, karanlık gidişata karşı bir milli-sosyal muhalefet olarak ortaya çıkmış Türkiye sahipsiz değildir diye haykırmıştır.

Milli devletin kuruluş süreciyle, demokrasiye geçiş arasındaki dönemin, özellikle “milli şeflik dönemi” diye bilinen, tek partili rejimi olarak yaşanması, sonuçları bugünlere uzanan “demokratikleşme” üzerinde olumsuz izler bırakmıştır. İşte 3 Mayıs 1944’te Türk Milliyetçileri, bu dönemde gündeme gelen baskılara karşı ilk milli sosyal muhalefet hareketi olarak ortaya çıkmıştır. O sancılı günlerde onların ortaya koyduğu bu kahramanca mücadeleyi tekrar anarken, 7 Haziran seçimlerinin milletimiz için, tarihin iniş döneminin kapandığı; yeni bir yükseliş döneminin başlangıcı olmasını temenni ediyorum.

MHP YENİDEN YÜKSELİŞİN TEMSİLCİSİDİR

Demet Çardak, Aziz milletimizin her alanda yeniden yükseliş davasının yegâne temsilcisi olan Milliyetçi Hareket Partisi (MHP), Türkiye’nin önünü tıkayan, insanlarımızı birbirine düşüren ya da inciten, gerginleşmeyi ve kamplaşmayı teşvik eden davranışların önünde durmaya devam edecektir. Artık herkes, bu tür yaklaşımların sadece ve sadece sorunları derinleştirerek içinden çıkılmaz hale getirdiğini görmek zorundadır.

BİZİMLE YÜRÜ ADANA

Milliyetçi Hareket Patisi (MHP) camiası olarak her partiyi, her kuruluşu kendi amaç ve ilkeleri dışında, böyle bir müşterek anlayışın gelişimine katkı yapmaya davet ediyoruz. Çağrımız, geçmişten ders alıp geleceğe ümitle bakmak isteyen her duyarlı insana, her vatanseveredir. Bu konuda kıymetli Adana’lı hemşehrilerimizi göreve davet ediyor, çağrımızı sahiplenerek her zeminde seslendirmelerini, Adananın tüm ilçelerinden dalga dalga yayılarak bütün yurda ulaşmasını diliyorum.

Güncelleme Tarihi: 03 Mayıs 2015, 12:59
YORUM EKLE