Alexa

MHP Havza'da Seçim Bürosunu Açtı

MHP Havza Seçim Bürosu, İl Başkanı Ömer Süslü ve MHP Samsun 1. sıra Milletvekili adayı Erhan Usta, Havza, Kavak, Ladik ve Vezirköprü İlçe Başkanlarının katılımıyla Kevser Camii karşısında bulunan binada açıldı.

MHP Havza'da Seçim Bürosunu Açtı

MHP Havza Seçim Bürosu, İl Başkanı Ömer Süslü ve MHP Samsun 1. sıra Milletvekili adayı Erhan Usta, Havza, Kavak, Ladik ve Vezirköprü İlçe Başkanlarının katılımıyla Kevser Camii karşısında bulunan binada açıldı. Katılım yüksek olduğu açılış miting havasına dönüştü.

Açılışta Konuşma Yapan MHP Havza İlçe Başkanı Uğur Yıldırım, adayların bilgi ve becerisine kabiliyetlerine son derce iyi olduğunu belirterek;” Ülkemiz her yöneyle çıkmazda olduğu bir dönemden geçiyor ve diyoruz ki kim bizimle yürü Havza kendi evladına sahip çıkmanın tam zamanıdır. Bu fırsatı iyi bir şekilde değerlendirelim. ‘’Dedi.

Samsun’u Lazistan Olarak Kabul Etmiyoruz

MHP Samsun İl Başkanı Ömer Süslü, 1. Sıra Milletvekilinin Havzalı olduğunu belireterk; “Sizler kardeşinize sahip çıkarsanız oda Vatanına, Ülkesine, Milletine sahip çıkar. Türk Milleti büyük bir sıkıntılı süreçte. Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan Samsununda içinde bulunduğu bölgeye ‘’Lazistan’’ diyor bunun farkında mısınız? Burası Samsun burayı Lazistan olarak kabul etmiyoruz. Burası Havza, Atatürk’ün konakladığı Havza, buraya Lazistan diyenin gırtlağını sıkmak boynumuzun borcudur. Siz tehlikenin farkında mısınız seçin beyannamelerinin çözüm süreci ile ilgili olan kısmını matbaaya düşüren bir iktidardan bahsediyoruz. ’Dedi.

Yıllarca Ankara'da bir Samsunlu olarak büyük projelere imza attıklarını ve Samsun'dan MHP milletvekili adayı gösterilmesinin kendisi için büyük bir onur olduğunu söyleyen MHP Samsun Milletvekili Adayı Erhan Usta ise; “Memleketine hizmet için yola çıkmış olan bir kardeşiniz var bu toprakların çocuğu Havzanın öz evladı var. Son seçim beyannamesi çalışmalarında bulundum. Toplumumuzun tamamını kucaklayan köylüsünü, çiftçisini, esnafını, sanayicisini her türlü vatandaşımızı kapsayan dolu dolu bir seçim beyannamesi hazırladık. Hep şunu soruyorlar bu vaatleri sunuyorsunuz ama kaynağı var mı diye? Bu sorunun sorulmasının ardındaki mantık şu Ekonomik bir başarısızlıktan geliyor.

Türkiye 2008 yılından beri patinaj yapıyor

Çünkü Türkiye 2008 yılından beri patinaj yapıyor Ekonomisi büyümüyor bir çok konularda hükümetimize yol gösterici olmaya çalıştık ama bazen siyaset mekanizması doğruyu değil de bir şekilde başka bir şeyi tercih ediyor. O nedenle Türkiye son 8 senedir ciddi bir duraklama içerisine girdi. Büyümeyen ekonomi gelir yaratamıyor, gelir yatamayan ekonomi de vatandaşına hizmet götürmekte sıkıntı çekiyor o yüzden bunun kaynağı var mı diye soruluyor.

Vaatlerin Hiçbirisi hayali Değildir


İnce ince hesaplar yapılarak oluşturulmuş bir kaynak harcama dengesinde bu vaatler oluşturulmuştur. Bunların hiçbirisi hayali değildir. Biz Türkiye’yi yeniden üreten gelir yapmaya çalışan bir ülke haline getirmek istiyoruz. Üretim olacak İstihdam olacak vatandaşın geliri artacak. İlk kez MHP’nin vaadidir yetime aylık yüz lira maaş bağlayacağız. Daha bunun gibi toplumu kucaklayacak çözümümüz var. Gelin hep beraber güçlü bir şekilde çıkalım, ben herkesin oyuna talibim.

Birçok Projeyi Yerelde Biz Kazandırdık

AKP döneminde bütün bakanların milletvekillerini yapamadığının fazlasını biz burada yaptık. Şuanda yapılmakta olan Havza Fizik Tedavi Hastanesi benim eserimdir. Yatırım masasına koyan benim. İnşaatı devam eden Devlet Hastanesi programa koyanda başlatanda benim. Ladik dibi sulama projesini 60 bin dekar alan sulanacak 15 yıldır uğraşıyorlarmış 15 günde yaptık. Ben burada ne kadar güçlü gidersem Havzalar olarak bizimle yürüyün diyorum. Dedi.Budak, "12 yıldan beri hep istikrar sürsün dediler ama Vezirköprü’de istikrar sürmedi. Çiftçimiz, hayvancılık yapan besicilerimiz, memurumuz, emeklimiz perişan. Kurum ve kuruluşlarda çalışan insanlarımız da huzursuz ve mutsuz. Gördüğünüz gibi istikrar sürmedi. Vezirköprü gençliği iş bulmak için ailesinden ayrılarak gurbet gurbet dolaşıyor. Bu gidişe 7 Haziran’da dur dememiz gerekiyor. İstikrarın sağlanması için Milliyetçi Hareket Partisi’nde birleşmemiz gerekiyor" dedi.

Güncelleme Tarihi: 05 Mayıs 2015, 22:05
YORUM EKLE