Alexa

MHP Kastamonu'da Temayül Yoklaması Yaptı

Milliyetçi Hareket Partisi Kastamonu İl Teşkilatı belediye başkanını belirlemek için temayül yoklaması yaptı. Yoklamada, Kastamonu Belediye Başkan Aday Adayı Murat Savaş Yücel, birinci sırada çıktı.

MHP Kastamonu'da Temayül Yoklaması Yaptı

 MHP Kastamonu İl Teşkilatı belediye başkanını belirlemek için temayül yoklaması yaptı. Yoklamada, Kastamonu Belediye Başkan Aday Adayı Murat Savaş Yücel, birinci sırada çıktı.

Şerife Bacı Öğretmenevi'nde gerçekleştirilen MHP’nin temayül yoklamasında daha önceden Kastamonu Belediye Başkanlığına aday adaylıklarını açıklayan 8 aday adayı katıldı.

124 delegenin oy kullandığı temayül yoklamasında aday adayı Murat Savaş Yücel, ilk sırada çıktı.

30 Mart 2014 mahalli idareler seçimlerinde Kastamonu Belediye Başkanlığı’na aday olarak gösterilecek olan ismi belirlemek için temayül yoklaması yaptıklarını belirten MHP Kastamonu İl Başkanı İlhan Engin, yaklaşık 2 aydan beri devam eden aday belirleme sürecinin son aşamaya geldiğini kaydetti.

Aday belirleme süreci içerisinde en sağlıklı kararı almak için hem teşkilatın hem de sivil toplum kuruluşlarının görüşünü yansıtacak bir çalışma içerisinde olduklarını belirten Engin, özveriyle çalışan tüm partililere teşekkür etti.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından AKP Kastamonu Belediye Başkanı Adayı olarak açıklanan Tahsin Babaş’ın daha önceden MHP’li belediyenin bir memuru olarak niteleyen İlhan Engin, AKP’nin gösterdiği adayın MHP’li belediyenin çalışmalarını tescil ettiğinin bir kanıtı olduğunu belirtti.

Temayül yoklamasında ilk sırada çıkan MHP Kastamonu Belediye Başkan Aday Adayı Murat Savaş Yücel, şahsına gösterilen teveccühten dolayı delegelere teşekkür etti.

Her ülkücünün bir değer olduğunu vurgulayan Yücel, “bütün arkadaşlarımız verilen görevleri en iyi şekilde yerine getiren kişilerdir. Fakat bu yarışta bir ismin öne çıkması gerekiyordu. Partililerin tercihleri bu yönde oldu. Bu yapılan hizmet yarışının bir adımıdır. En nihai kararı genel başkanımız verecek. Aday kim olursa olsun Milliyetçi Hareket Partisi olarak Kastamonu Belediyesi’ni alacağımıza yönelik inancımız tamdır” dedi.

Konuşmaların ardından belediye başkan aday adayları birlikte hatıra fotoğrafı çıktirerek, birlik ve beraberlik vurgusunda bulundu…

Aday adayları, “MHP’de makam sevdası olmaz” diyerek, görev kime verilirse verilsin her durumda tüm teşkilatın tek yürek halinde hareket edeceğini belirttiler.

Daha sonra delegeler, kapalı oturumda gizli oylamada yaptı. Oylamada sandıktan Murat Savaş Yücel, ilk sırada çıktı.

Güncelleme Tarihi: 02 Aralık 2013, 13:28
YORUM EKLE