Alexa

MHP'li Başkan Aksun'dan İlk Karar!

Erzincan Belediye Meclisi , Başkan Bekir Aksun önderliğinde Nisan ayı toplantısını gerçekleştirmesinin ardından tasarruf tedbirleri kapsamında makam araçlarını kaldırdırarak ilk icratını yaptı.

MHP'li Başkan Aksun'dan İlk Karar!

Erzincan Belediye Meclisi’nde, 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nden sonra partilere göre üye dağılımı Milliyetçi Hareket Partisi’nden 11 üye, Adalet ve Kalkınma Partisi’nden 14 üye, Cumhuriyet Halk Partisi’nden 6 üye olarak gerçekleşerek meclis oluştu. Erzincan Belediye Başkanı MHP'li Bekir Aksun, tasarruf tedbirleri kapsamında ise makam araçlarının kaldırıldığını belirtti.

Başkan Bekir Aksun makam araçlarını kaldırttı.

Başkan yardımcılarını ve birim müdürlerini toplayan Başkan Bekir Aksun, yeni dönem hakkında yapılması gerekenleri ileterek İlk olarak Başkan Yardımcılarının ve Müdürlerin makam araçlarını kaldıttı. Başkan Aksun, evlerinden alınıp, evlerine bırakılan müdür anlayışına son verildiğine dikkatleri çekerek, artık çalışanların eşit şartlarda olduğunu vurguladı. Başkan Bekir Aksun'un verdiği talimata göre, Makam araçları havuzda toplanacak ve görevlendirme ile sadece kamunun işi için çalışacak. Görevde olmayan araçlar da park halinde olacak.

Değir yandan Başkan Aksun yöneticileri de uyararak, Başkan yardımcılarına ve müdürlere çalışanların mesai saatlerine dikkat etmeleri konusunda net davranış sergilemelerini istedi.

Milliyetçi Hareket Partisi'nin (MHP) adayları açıklamasının ardından gündemdeki isim olan Bekir Aksun, aslen Erzincan'lıdır. 2006 öğretmenlik görevini bırakarak, ticarete atılmasının ardından MHP'nin Erzincan Belediye Başkan Adayı Bekir Aksun kimdir? şeklinde hakkında bilgi alınmaya çalışıldı.

2019 yerel seçimlerinde aday olan  MHP Erzincan Belediye Başkan Adayı Bekir Aksun kimdir ve kaç yaşındadır? sorularının cevabını haberimizde bulabilirsiniz.

Bekir Aksun Kimdir?

1967 yılında Erzincan’da doğan Bekir Aksun, ilk, orta ve lise öğrenimini Erzincan Üzümlü ilçesinde tamamladı. Atatürk Üniversitesi Erzincan Eğitim Yüksek Okulunu 1987 yılında tamamlayan Aksun,. Ardından Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesini okudu. 1988-2006 yılları arasında Milli Eğitim Bakanlığı’nda öğretmenlik yapmasının ardından 2006 yılında ticarete atılan Aksun sırasıyla, Milliyetçi Hareket Partisinde Erzincan MHP Yönetim Kurulu Üyeliği, Erzincan MHP Basın Danışmanlığı, MHP Erzincan İl Genel Meclis Üyeliği, Erzincan MHP İl Başkan Vekilliği, Erzincan MHP İl Başkanlığı, MHP Üst Kurul Delegeliği, 2018 Genel Seçimlerinde MHP Erzincan Milletvekili Adayı olan ve mevcut olarak MHP Erzincan Belediye Başkanlığı görevini yürütüyor.

Aksun evli ve 3 çocuk babasıdır.

YORUM EKLE