MHP Samsun'dan 'ÇATI ADAYI' na Destek

Milliyetçi Hareket Partisi Samsun İl Başkanlığı tarafından yapılan basın açıklamasında Çatı Adayı Prof.Dr.Ekmeleddin İHSANOĞLU 'na destek verecekleri ve bu hususta MHP Genel Merkezinin öngördüğü çalışmalara başlandığı belirtildi.

Yerel 23.06.2014, 13:08 23.06.2014, 13:21
MHP Samsun'dan 'ÇATI ADAYI' na Destek
Milliyetçi Hareket Partisi Samsun İl Başkanlığı tarafından yapılan basın açıklamasında Çatı Adayı Prof.Dr.Ekmeleddin İHSANOĞLU 'na destek verecekleri ve bu hususta MHP Genel Merkezinin öngördüğü çalışmalara başlandığı belirtildi.

Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanlığından Başkan yardımcısı Ayhan Cengiz tarafından yapılan açıklama şöyle: 


Bilindiği üzere Ülkemizde Cumhur Başkanı ilk defa Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlarının oyları ile seçilecektir.
Yaklaşmakta olan seçimler ile gerek aday belirleme gerekse seçimlerin sonuçları hakkında sosyal medya başta olmak üzere gazete ve televizyonlarda değişik haber,yorum ve değerlendirmeler yer almaktadır.

Milliyetçi Hareket Partisi Samsun İl Başkanlığı olarak seçimle ilgili hazırlıklarımızı yaparken gelişmeleri de  yakından takip etmekteyiz.

Özellikle şunun bilinmesinde fayda vardır. Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezince bir yıldan daha fazla bir süredir devam eden  Cumhur Başkanlığı seçimi ile ilgili çalışmalar ilk meyvesini vermiş; Milletimizin kahir ekseriyetinin  kabul edebileceği bir şahsiyet olan  Prof.Dr.Ekmeleddin İHSANOĞLU ismi aday olarak açıklanmıştır.

Daha ilk günden başlayıp artarak gelen olumlu tepkiler göstermektedir ki açıklanan aday son derece isabetli ve özlemle beklenen birleştirici kişiliğinin yanı sıra  Büyük Türk Milletini her alanda temsil etme kabiliyetine haiz bir şahsiyettir.

İktidar partisinin genel ve yerel bazdaki tüm yetkililerindeki telaşlı ve tutarsız bir takım söylem ve davranışlar da göz önüne alınırsa  Prof.Dr.Ekmeleddin İHSANOĞLU'nun Milletimizin teveccühü ile 12.Cumhur Başkanımız olmasına çok az bir zaman kaldığı apaçık gözükmektedir. Sizlerin de bildiği gibi  iktidar partisinin tek patronu konumunda olan ve bazı zamanlarda da mevcut Cumhurbaşkanına bile maalesef emrivaki yapabilen Recep Tayip Erdoğan'ın üstü kapalı olarak açıkladığı adaylıktan çekilmesi konuşulmaktadır.

Bizler Yüce Türk Milletinin sağ duyusuna güvenerek, bunu her davranış ve düşüncemize temel kabul eden bir partiyiz. Bu zamana kadar yapılan seçimlerde insanların tercihlerini yönlendirmek için her yolu deneyenlerin artık bunun da sonuna gelindiğini bilinmesini istiyoruz.


 Artık mızrak çuvala sığmamakta, ülkemizin getirildiği  yer ayan beyan görülmektedir. Bu şartlar içinde neyi söyleyerek, hangi gerçeğin üzerini örteceklerdir çok merak ediyoruz.

10 Ağustos 2014 tarihinde yapılacak ilk tur oylama da Prof.DrEkmeleddin İHSANOĞLU en az  %58 oy alarak seçilecek ve seçimin ikinci turuna da gerek kalmayacaktır.

Bu ilk kutlu adımla Ülkemizdeki gerginlik, kargaşa ve ötekileştirme sıkıntıları bir nebze aşılarak  birlik, beraberlik ve kardeşlik içinde ileriye bakılacaktır.

Milliyetçi Hareket Partisi Samsun İl Başkanlığı olarak Cumhurbaşkanlığı seçimlerinden açık ara önde çıkma hedefimize her geçen gün yaklaşmaktayız. Seçimlerin hayırlara vesile olmasını diler selam,sevgi ve muhabbetlirimizi  sunarız.


Yorumlar (0)