Alexa

MHP'den Canik Adayına yapılan saldırı açıklaması

Milliyetçi Hareket Partisi Samsun- Canik ilçe başkanlığı Canik Belediye Başkan adayı Atıf yiğit'e yapılan saldırıyla alakalı basın açıklaması yaptı.

MHP'den Canik Adayına yapılan saldırı açıklaması

Milliyetçi Hareket Partisi Samsun- Canik ilçe başkanlığı Canik Belediye Başkanı Atıf yiğit'e yapılan saldırıyla alakalı  basın açıklaması yaptı.

Canik İlçe Başkanı Güner Akkurt'un Açıklama şöyle:


24.02.2014 Tarihinde Hasta Ziyaretinden dönerken İçerisinde Başkan Adayımız Atıf Yiğit Bey ve Meclis Üyelerimizi Taşıyan Giydirilmiş Aracımıza, Bulvar Yolu Eski Doğumevi önünde kırmızı ışıkta beklerken arkamızdaki araca arkadan süratle gelen bir aracın çarpması sonucu arkamızdaki araçta bize çarpmıştır. Araçtan inen arkadaşlarımız olayı anlamaya çalışırken kazaya sebebiyet  veren araçtaki şahıslar aracı bizim meclis üyelerimizin üzerine sürerek olay yerinden kaçmaya çalışmışlar arkadaşlarımızdan iki tanesi kendini son anda kaldırıma atarak muhtemel bir yaralanmadan kurtulmuşlardır.Başkan Adayımız Atıf Bey arkadaşlarımız tarafından bu esnada araca bindirilmiş koruma altına alınmıştır. Aracı 50 metre kadar ileride durduran şahıslar elinde silahla gelip Meclis üyelerimize saldırmış Meclis Üyemiz Ayhan Ayvaz ı darp etmişler  akabinde silah doğrultup arkadaşlarımızın araçların arkasına saklanması ile birlikte 1 el havaya ateş ederek kaçmışlardır. Olay Adli Mercilere İntikal etmiş olup Yaşanan Bu Hadisede Olayla Bizzat Alakadar Olan İl Emniyet Müdürümüze , Asayiş Şube Müdürümüze ve Emniyet Personeline Teşekkürlerimizi sunuyoruz.


Olay her yönüyle Adli Merciler Tarafından incelenmektedir. Başkanımız Atıf Yiğit Bey ve Meclis Üyelerimiz gayet iyidir. Yaşanan Hadisenin Münferit veya Planlı bir olay olup olmadığı gerekli inceleme ve tahkikatten sonra ortaya çıkacaktır.


Komuoyunun şunu bilmesini isteriz ki;


Biz Milliyetçi Hareket Partisi Canik İlçe Teşkilatı ve Başkan Adayımız  Atıf Yiğit Bey ile birlikte  Seçimi Almak için  kararlıyız ve hedefimize adım adım ilerliyoruz. Bizim Canik’liye  sözümüz var Canik’e adalet gelecek hizmet gelecek.  Allahın İzni ile Canik Halkına Hizmet Edeceğiz. Bizi bu tür olaylar asla çıkmış olduğumuz yolumuzdan döndüremez.


Camiamızı ve sevenlerimizi aklı selim davranmaya davet ediyor, saygılar sunuyoruz.

Güncelleme Tarihi: 25 Şubat 2014, 16:44
YORUM EKLE