MHP'li Baylan'dan İç Güvenlik Paketi...

Milliyetçi Hareket Partisi Yunusemre İlçe Başkanı Onur Baylan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde görüşülen İç Güvenlik Paketiyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Yerel 20.02.2015, 16:01 20.02.2015, 16:13
MHP'li Baylan'dan İç Güvenlik Paketi...
 Milliyetçi Hareket Partisi Yunusemre İlçe Başkanı Onur Baylan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde görüşülen İç Güvenlik Paketiyle ilgili açıklamalarda bulundu.

MHP Yunusemre İlçe Başkanı Onur Baylan'ın açıklaması şöyle:


 Milliyetçi Hareket Partisi Yunusemre İlçe Başkanı Onur Baylan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde görüşülen İç Güvenlik Paketiyle ilgili açıklamalarda bulundu. Baylan, “Bu paketi AKP ve PKK nın birlikte hazırladığı alenen bilinmekte ancak vatandaşlarımızın aklını karıştırmak için PKK’nın siyasi uzantısı HDP’de söz de pakete karşı çıkıyormuş gibi konuşmalar demeçler vermekte ve vatandaşlarımıza bakın HDP’de bu pakete karşı çıkıyor algısı yaratılmakta ve insanların aklı karıştırılmaktadır” dedi.

Başkan Baylan açıklamasına şöyle devam etti: “Milliyetçi hareket partisi olarak seçimlerin yaklaştığı bugünlerde ülkemizin durumunu vahimle izlemekteyiz. AKP nin son çırpınışlarını alenen görmekteyiz son günlerde TBMM de görüşülen iç güvenlik paketinin iç güvenliğimizle uzaktan yakından alakası yoktur.

AKP hükümetinin pkk ya verdiği sözleri yerine getirebilmek için meclise getirdiği iç güvenlik paketi ülkemizi kaosa götürecek bir yıkım projesidir ve bu iç güvenlik paketi iç karışıklık çıkaracak ve ülkemizi içinden çıkılması zor durumlara getirecektir.

Bu paketi AKP ve PKK nın birlikte hazırladığı alenen bilinmekte ancak vatandaşlarımızın aklını karıştırmak için pkk nın siyasi uzantısı hdp de söz de pakete karşı çıkıyormuş gibi konuşmalar demeçler vermekte ve vatandaşlarımıza bakın hdp de bu pakete karşı çıkıyor algısı yaratılmakta ve insanların aklı karıştırılmaktadır.

Hukukun genel ilkeleri ve Anayasa karşısında İç Güvenlik Paketi’nin konumu şöyledir: Tasarının 1/1 maddesi; kolluğa, kamuya açık alanda, yani sokakta, istediği kişiyi ve aracı, acele hallerde, hâkim, savcı veya kolluk amirinin yazılı emri olmadan durdurma ve arama yetkisi veriyor. Polise verilen bu durdurma ve arama yetkisinde; gecikmesinde sakınca olan acele hallerde yazılı emir verecek olan kolluk amirinin İçişleri Bakanlığı’nca görevlendirilmesi hususu, Anayasa’nın başlangıç hükümlerinde belirtilen, 7, 8 ve 9. maddelerinde inşa edilen kuvvetler ayrılığı ilkesine aykırıdır. Valinin, adli konularda arama emri verecek kolluk amirini belirlemesi savcının yetki alanına müdahaledir Arama, el koyma, iletişimin tespiti gibi tedbirlere savcının talebi üzerine yargıç karar verir.

Yargıya ait bu yetkilerin yürütmeye devri, kuvvetler ayrılığı ilkesiyle bağdaşmaz. Hele devletin partileştiği, vali ve kaymakamların bir AKP üyesi gibi görev yaptıkları bir dönemde, yargısal yetkilerle donatılmalarının çok vahim sonuçlara yol açması kaçınılmaz. 

AKP’nin bu paketi geri çekmesi gerekmetedir ancak sayısal çoğunluğunu ben yaptım oldu gibi kullanan AKP’den böyle bir adım beklemek akla aykırı gelmektedir. Bu ve halkımızın aleyhine yapılan bütün yasalar MHP iktidarında tekrardan ele alınacağında halkımızın hiç şüphesi olmasın.İktidarda sayılı günleri kalan yıkım ekibi akp ve yöneticilerinin yargı önünde hesap vereceği günler artık hızla yaklaşmaktadır.”

Yorumlar (0)