Alexa

MHP'li Cahit Kamber Kavak Belediye Başkanına Tepki Gösterdi

Milliyetçi Hareket Partisi Kavak İlçe Başkanı Cahit Kamber, ilçede yapılan Belediye Encümen üyesi seçimi sonrası yaşananlara tepki gösterdi.

MHP'li Cahit Kamber Kavak Belediye Başkanına Tepki Gösterdi

Milliyetçi Hareket Partisi Kavak İlçe Başkanı Cahit Kamber, ilçede yapılan belediye encümen üyesi seçimine tepki göstererek a “Yarın (9 Nisan 2015) saat 11.00’de yapılacak olan yeni encümen seçiminde tepkimizi dile getireceğiz” dedi

Kavak Belediyesi Belediye Encümen Seçimi’nin 1 Nisan 2014 tarihinde yapıldığını belirten Milliyetçi Hareket Partisi Kavak İlçe Başkanı Cahit Kamber yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; Yapılan gizli oylama ile Ak Parti’den Mustafa Tangal, Milliyetçi Hareket Partisinden ise Yılmaz Gürel encümen olarak seçilmiştir. Yapılan bu seçimde belediye başkanı, meclis başkanı olarak hazır bulunmuştur. Oylamaya ise 2 meclis üyesi katılmadı ve 4 oy da geçersiz sayıldı. Yapılan işlemler zapta geçmiş olup kamera kaydı da yapılmıştır.

DİLEKÇEYLE ÇEKİLDİ


Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu seçilen arkadaşları tebrik ederek hayırlı olsun temennisinde bulundu. Seçilen adaylardan Ak Partili meclis üyesi Mustafa Tangal işlerinin yoğunluğu nedeniyle meclis başkanlığına yazılı dilekçe sunarak çekilmiş, yerine ise Orhan Çakın aday gösterilmiş ve seçilmiştir. 3 Nisan 2015 tarihli Kavak Belediyesi’nce gönderilen yazılı davetiyede seçimde hata yapıldığı ve yeniden encümen seçimi yapılacağı belirtildi.

TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ

Yapılan işlem tamamen hukuka aykırı ve etik dışıdır. Seçim yapılmasına rağmen seçim sonucunu beğenmeyen Kavak Belediye başkanı seçimde hukuksuzluk yapılmış gibi yeniden encümen seçimine gitmesi hukuk devleti ilkelerine aykırılık teşkil etmektedir. Yarın (9 Nisan 2015) saat 11.00’de yapılacak olan yeni encümen seçiminde tepkimizi dile getireceğiz ve MHP Kavak İlçe Yönetimi olarak bu işin takipçisi olacağız” 

Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2015, 21:10
YORUM EKLE
YORUMLAR
Necati kocoglu
Necati kocoglu - 5 yıl Önce

Orhan çıkın Şerif Beyin adamı değilmiydi?