Alexa

MHP'li Keskin Kamu-Sen Ziyaretinde "Sendika bir ihtiyaçtır"dedi

MHP Samsun Milletvekili Aday Adayı Mustafa KESKİN, Türkiye Kamu – Sen Samsun İl Temsilciliğini ziyaret memurların sıkıntıları üzerine görüş alış verişinde bulundu.

MHP'li Keskin Kamu-Sen Ziyaretinde
banner327
MHP Samsun Milletvekili Aday Adayı Mustafa KESKİN, Türkiye Kamu – Sen Samsun İl Temsilciliğini ziyaret memurların sıkıntıları üzerine görüş alış verişinde bulundu.

MHP Samsun Milletvekili Aday Adayı Mustafa Keskin “Sendika bir ihtiyaçtır. Türkiye’de kamu çalışanlarının ekonomik, sosyal birçok problemi var. Bu problemi çözmek adına güçler birleştirilmelidir. Bu oluşan sinerjiyle, sorunlar en aza indirilebilir. Sendikacılığın amacı kamu çalışanlarının ekonomik ve sosyal problemlerini çözmek, bunun yanın da Türk toplumunun içinde bulunduğu sıkıntılara sorunlara dikkat çekmek; milli meselelerle ilgili problem var ise, bunlarla ilgili fikir serdetmektir. Bazıları için sendikacılık anlayışı sadece geçici menfaatlerden ibaret. Sendikacılık, ciddi bir iştir. Kamu çalışanı arkadaşının, birilerinin hatırı için üye olmayacaksın, haklarının savunulmasını istiyorsan üye olacaksın. Türkiye Kamu-Sen’den başka bu olayların üstüne gidebilen bir Sivil Toplum Kuruluşumuz”diyerek sözlerine başladı.

Milletvekili Aday adayı Mustafa Keskin, “Bütün çalışanlar sıkıntılı, emekli, esnaf sıkıntılıdır. Memurları, yandaş sendikalar 2014 yılında Toplu Sözleşme masasında 123 TL’ye,2015 yılında da % 3+3’e sattı, memura verilen yüzde %3, son günlerde dolardaki yükselişle %6’dan fazla olarak gitti. MHP geçmişte çalışanları geçmişte enflasyona ezdirmemiştir, inşallah iktidar olduğumuzda, enflasyona ezdirilmeyecektir, çalışanlar emeğinin hakkını alacaktır” dedi.

Kamu – Sen Samsun İl Temsilcisi Şuayip Deniz Demir, “Mustafa Keskin Kamu – Sen’in kuruluşundan itibaren içinde olan, hizmeti olan, bir arkadaşımız. Türk Büro – Sen’de, Türk Eğitim – Sen’de, Türk Enerji – Sen’de ve Türk Yerel Hizmet-Sen’de her kademede görev yapmıştır. Çalışkanlığı, hizmetleri ve başarılarıyla camiamızda iyi tanınan ve sevilen bir arkadaşımızdır. Sendikamız içinden bir arkadaşımızın aday olması bizi mutlu etmiştir. İnşallah adayımız olur, kendisine başarılar diliyoruz” dedi.
Güncelleme Tarihi: 08 Mart 2015, 15:59
YORUM EKLE