Muhtar Muhittin Arslan: Köpekleri Bölgemize Salıyorlar

Samsun İlkadım İlçesine bağlı Gürgendağ Mahalle Muhtarı Muhittin Arslan, bakım ve tedavi maksadıyla toplanan köpeklerin barınaktaki tedavisinden sonra ilçelere geri götürülmek yerine bölgeye salındığını belirtti.

Yerel 03.10.2021, 23:33 04.10.2021, 00:00
Muhtar Muhittin Arslan: Köpekleri Bölgemize Salıyorlar

Gürgendağ Mahalle Muhtarı Muhittin Arslan, İlçelerden toplanan hayvanların geri götürülmeyerek, Gürgendağ, Yukarı Avdan, Aşağı Avdan, Çandır, Çatkaya ve Demirci köylerinin bulunduğu bölgeye terk edildiğini söyledi.

Arslan, aç ve perişan vaziyette sürü halinde dolaşan köpeklerin bölgedeki köyler için çok büyük tehlike meydana getirdiğini kaydederek, başıboş köpeklerin hem insanlar için ve hem de besi hayvanları için büyük tehlike olduğunu savundu.  Köpeklerin köylünün sürülerine, inek ve buzağılarına saldırarak bir gecede 10 tane koyunu yediğini de hatırlatan Muhtar Muhittin Arslan, “Bu durum bölgemiz için çok ciddi bir tehlikedir. Samsun’un hemen hemen bütün ilçelerinden aşı, küpe takmak ya da tedavi maksadıyla toplanılıp Samsun Büyükşehir Hayvan barınağına getirilen hayvanları getiren belediye ekipleri geri götürmeyerek içinde Gürgendağ’ının bulunduğu bölgeye salıyorlar. Böyle böyle büyüyerek sürü halinde dolaşan bakımsız ve aç kalan hayvanlar köylünün sürülerine saldırarak hem insanlarımız hem de hayvanlarımız için çok ciddi tehlike oluşturuyor." dedi.

KÖPEKLERİ AÇ VE SEFİL BİR ŞEKİLDE BIRAKIYORLAR

Hayvan barınağına getirilen hayvanların geri götürülmediği söyleyen Gürgendağ Mahalle Muhtarı Arslan, “Aç köpekler yolda yürüyen insanlara bile saldırıyorlar. Bölgemizde ve yeni Cezaevi çevresinde çok defa köpeklerin insanlara saldırdığına şahit oluyoruz. Bu meselenin üstesinden tek başsına bizlerin gelebilmesinin mümkünatı yoktur. Samsun büyükşehir Belediyesi ve üniversitelerimizin, hayvan severlerin bir an önce bu meseleye el atmalarını bekliyoruz” diye konuştu.

Samsun Kurtuluş yolu güzergâhının Gürgendağ mevkiinden geçtiğini sözlerine ekleyen Muhiitn Arslan, Samsun Büyükşehir Belediyesi önceki Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’ın bölgeyi çöp merkezi yaparak kendi projesini sabote ettiğini, çöp kokuları içinde Kurtuluş yolunun turizmle ve turistlerle dalga geçmek anlamına geleceğini belirterek,  “ Sayın Yusuf Ziya Yılmaz’ın kendisiyle de görüşmüştüm bu konuyu, hem faytonlarla seyahat edilebilecek bir projeden bahsetti, hem de getirdi Samsun çöplüğü olarak bu bölgeyi seçti bu bir çelişki değil de nedir” dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)